Zrinjski razbio Velež u gradskom derbiju i stigao na drugu poziciju tabele

0
26

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Velež 3:0 u zaostaloj utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nije se mnogo čekalo na prvi pogodak u duelu mostarskih rivala. Prekid je izveo Tomislav Kiš i odlično pronašao Marija Ćužea, koji glavom matira Osmana Hadžikića.

Mogli su izabranici Krunoslava Rendulića do 2:0 poslije svega 10 minuta. Još jedan centaršut domaćih iz slobodnog udarca, Kiš ubacuje prema Bilbiji koji glavom šutira, ali lopta na putu prema golu pogađa Radića.

Finiš prvog poluvremena pripao je u potpunosti aktuelnim prvacima BiH.

Igrao se 38. minut meča, kada je Tarik Ramić šutirao sa distance, Hadžikić brani ali odbijena lopta stiže do Slobodana Jakovljevića koji je bez problema posprema u mrežu Veleža za 2:0.

Mogli su se Rođeni vratiti u igru, ali poslije lijepo centaršuta Džafića i udarca Haskića glavom, Marić brani uz pomoć prečke i uspijeva spriječiti goste da smanje prednost.

Kada su svi očekivali da sudija Darko Gedžić odvira kraj prvog dijela, na semaforu je bilo 3:0. Korner je izveo Kiš, loša reakcija Haskića, koji glavom prebacuje loptu na drugu stativu, a tamo ponovo Jakvoljević koji drugi put matira Hadžikića.

Dvadeset pet minuta drugog dijela nije donijelo ništa ozbiljnije.

Uslijedila je dobra šansa za Bilbiju, ali je golgeter Zrinjskog šutirao pored gola. Uzvratio je tim Krunoslava Rendulića, ali Rođeni ponovo nisu imali sreće. Haskić je solo prodorom ušao u kazneni prostor domaćih, vratio za Guliashvilija koji pogađa stativu.

Zrinjski se sedmom pobjedom sezone probio na drugo mjesto tabele sa 21 bodom i sada im Borac bježi svega tri boda, a Velež je peti sa 17 osvojenih bodova.