Damir Džumhur osvojio drugi turnir u svega mjesec dana

0
18

Još jedan veliki rezultat za Damira Džumhura u samo mjesec dana.

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur je nakon osvojenog Challenger u italijanskoj Berleti, osvojio i Challenger u češkoj Ostravi.

Ovo je drugi osvojeni turnir za Džumhura u nepunih mjesec dana.

U finalu turnira u Češkoj Damir je imao za protivnika Henrija Squirea, kojeg je pobijedio rezultatom 2:1, po setovima 6:2, 4:6, 7:5.

Bh. teniser je sjajno ušao u meč osvojivši prvi gem, međutim Nijemac je ubrzo izjednačio na 1:1, a onda je Džumhur krenuo da igra sve bolje i bolje, te je prvi set riješio rezultatom 6:2.

U drugom setu Squire je slavio sa 6:4, da bi posljednji set pripao Damiru 7:5.

Iako je Džumhur u trećem setu imao prednost od 5:1, Nijemac ga je stigao , ali nije uspio da dođe do potpunog preokreta.

U ponedjeljak 29. aprila će se ažurirati nova ATP lista, te se očekuje da bh. teniser osvajanjem ovog turnira napreduje na 128. mjesto sa 499 bodova.