22.2 C
Donji Vakuf
Nedjelja, April 28, 2024
Naslovnica Vijesti Sport Utakmica Belgije i Švedske koja je prekinuta zbog ubistava, neće se ponoviti

Utakmica Belgije i Švedske koja je prekinuta zbog ubistava, neće se ponoviti

0
113

Utakmica kvalifikacija za EURO između Belgije i Švedske koja je u ponedjeljak prekinuta na poluvremenu, a nakon terorističkog napada u kojem su ubijena dva švedska navijača u Briselu, registrovana je rezultatom 1:1.

– Utakmica se prekida i rezultat na poluvremenu se potvrđuje kao konačan. Svaki tim dobija jedan bod. Pojedinačni žuti kartoni ostaju važeći – saopćili su iz UEFA-e.

UEFA je ovako ispunila želju dva Fudbalskog saveza Belgije i Fudbalskog saveza Švedske koji su izrazili želju da se preostalo vrijeme ne igra i da ishod na poluvremenu bude i konačan.

Belgija se već kvalificirala na EURO, dok Švedska nema matematičkih šansi za plasman kroz grupu.

Izvor: Faktor