“Sloboda” prejaka za “Promo”

0
88
U subotu, 20. novembra, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica sedmog kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Sloboda Tuzla u kojoj su gosti slavili zasluženu uvjerljivu pobjedu rezultatom 78:103 (23:28; 17:23; 19:30; 19:22).
Od samog početka Sloboda je bila bolja ekipa na terenu i tek krajem prve četvrtine Promo uspijeva doći do prvog, pokazalo se i posljednjeg, izjednačenja. U drugoj četvrtini Tuzlaci ponovo prave osjetniju prednost, ali domaći igrači drže kakav takav priključak. Ipak, nakon promašena dva napada za spuštanje razlike ispod pet poena, utakmica rezultatski ide u samo jednom smjeru. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj Sloboda za manje od pet minuta postiže 18 poena i taj period završava sa 22 poena prednosti. Do kraja se nije igralo u pravom ritmu ni s jedne strane, tek se održavala stečena razlika, koja je dovela do uvjerljive pobjede jedne od najboljih ekipa lige.
U ekipi Slobode briljirali su Haris Delalić sa 24 i Đorđe Lelić sa 22 poena, Ibrahim Durmo dao je 16, Rashun Davis 12, a Ado Alikadić 10 poena. Za Promo, Dylan Carl dao je 21 poen, Shane Gatling 16, Dino Alkić i Jerome Adger po 11, Ivan Pendić 8, Aleksandar Ilić 6, Admir Džihan 3 i Uroš Ilić 2 poena.
Bio je ovo prvi domaći poraz Momaka s Vrbasa. Iako je došao od ekipe koja je bila veliki favorit, stiče se utisak da ekipa ubuduće mora i, što je još važnije, može mnogo bolje. Mnogo je još utakmica pred nama, utakmica u kojima ćemo imati priliku da pokažemo svoju pravu vrijednost. U narednom kolu slijedi gostovanje u Posušju, a zatim u Donji Vakuf dolazi ekipa Mladosti iz Mrkonjić Grada. Nadamo se da ćemo dobrom igrom i zalaganjem doći i do dobrih rezultata u tim susretima i time se vratiti u pravi ritam, koji svakako mora biti poremećen nakon ovako uvjerljivog poraza.- navode u KK “Promo” Donji Vakuf” na zvaničnoj fb stranici Kluba.
izvor: fb / KK Promo