Sarajevo rutinski pobijedilo Slogu u Gornjem Vakufu i plasiralo se među 16 ekipa u Kupu BiH

0
46

Nogometaši Sarajeva sigurnom pobjedom protiv Sloge Gornji Vakuf – Uskoplje osigurali su plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat na kraju je glasio 4:1 za Bordo tim.

Meč se odigrao pred ispunjenim tribinama stadiona u Gornjem Vakufu – Uskoplju te su igrači imali sve potrebne uslove da prikažu dobru igru, što se na kraju i desilo. Ipak, do iznenađenja nije došlo, Sarajevo je bilo puno bolji tim i na kraju je zasluženo ostvarilo pobjedu.

Već u 11. minuti Sarajevo je došlo u vodstvo golom Anđušića, kojem se lopta sretno odbila i nakon čega je rutinski pogodio. Sedam minuta poslije, Trako pravi prekršaj u svom kaznenom prostoru, sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku, a Grubeša pogodio za poravnanje.

I to je bilo sve što smo vidjeli od Sloge u ovom meču. Do novog vodstva Sarajevo je došlo u 30. minuti kada je Čataković pogodio za 2:1, a treći gol, kojim je faktički i riješeno pitanje pobjednika, Bordo tim postiže u 44. minuti kada je strijelac bio Kyreemeh.

U drugom poluvremenu Sarajevo je samo rutinski privelo meč kraju, a četvrti gol za Bordo tim postigao je Penaranda, koji je u 60. minuti sigurno realizovao penal. Na kraju, to je bio i konačan rezultat meča.

Titulu iz prošle sezone brani ekipa Zrinjskog, koja se pobjedom protiv Veleža, uz osvojenu Premijer ligu BiH, domogla prve duple krune u svojoj historiji.

Za razliku od prošlih nekoliko sezona, u ovoj će se igrati dvije finalne utakmica najmasovnijeg takmičenja u BiH.