Poraz Proma u Mrkonjić Gradu

0
68

izvor:fb KK Promo

U nedjelju, 28. januara u Mrkonjić Gradu odigrana je utakmica 16. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Mladost Mrkonjić Grad i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj je domaći tim slavio rezultatom 75:66 (25:16; 13:22; 29:14; 17:14).
Tri četvrtine vodila se ravnopravna borba na terenu. Domaći su uglavnom držali prednost od nekoliko poena, koju je Promo uspijevao stići i u dva navrata doći i do vodstva. A onda, u zadnjem periodu igrači Proma kao da su nestali s terena.
Cijelu utakmicu mučili smo se u napadu, mnogo grešaka i izgubljenih lopti uz jako slab vanjski šut, a onda tih prvih pet minuta u zadnjoj četvrtini nismo uspjeli dati koš. S druge strane, nije ni Mladost napadački briljirala, ali su ipak povezali nekoliko dobrih napada i došli do, ispostavit će se, nedostižne prednosti. Đorđe Aleksić i Orhan Špago dali su po 14 poena za Mladost, Harun Huseinpašić i Lazar Đurović po 12, Dejan Ćup 9, Matija Popović 8 i Stefan Milovanović 6 poena. Nejefikasniji igrač utakmice bio je Nedeljko sa 24 poena, Kieffer Punter dao je 16, Igor Josipović 11, Vasilije Kovačević 6, Dino Alkić i David Zool po 4 i Nikola Petojević 1 poen.
Nažalost, večeras nismo imali dovoljno raspoloženih igrača. Solidnu odbranu nismo uspijevali da kvalitetno nagradimo u napadu i Mladost je, na kraju, zasluženo pobijedila. Posebno želimo da zahvalimo grupi naših navijača, koji su došli u Mrkonjić Grad i sve vrijeme s tribina bodrili Momke s Vrbasa.