Po prvi put pred domaćom publikom seniori ŠK Never stop igraju ligašku utakmicu

0
489
Izvor: FB ŠK Never stop Donji Vakuf
U nedjelju smo igrali i prvu seniorsku ligašku utakmicu u okviru A2 lige Sjever u Bihaću protiv istoimene ekipe i doživjeli poraz. U dosta dobroj košarkaškoj utakmici u kojoj se igralo koš za košem i uglavnom na 2-3 posjeda lopte i gdje nije bilo većeg vodstva od 6 razlike.
U zadnje 3 minute smo ušli koš za košem, Bišćani su vodili, a mi stizali zahvaljujući prije svega Vinčević Ferizu koji sa dvije trojke nas vraća u rezultatski egal.
Na 17 sekundi do kraja na dva razlike za domaćina imali smo sut za vodstvo i pobjedu ali nažalost nas Kahvedžić Teo ovaj put nije pogodio kao protiv Travnika u prijateljskoj utakmici. No ne sumnjamo da će sljedeći put pogoditi.
Sve u svemu raduje nas što uz par iskusnih igrača igrača prvi put naši mladi pokazuju borbu zalaganje i doprinos u igri jer je ovaj projekat zbog naših mladih dječaka. Činjenica da u startnoj petorci niko nije imao preko 18 godina, i činjenica da šut za pobjedu dajemo u ruke našim mladim igračima govori o tome koliko nam je stalo do toga da dečki osjete seniorsko loptanje, da skupe prijeko potrebno iskustvo za buduće utakmice, da se kale sa starijima i jačima od sebe, i da iz svega toga nauče neke stvari koje se uče samo na seniorskim utakmicama. Usprkos porazu, mi smo zadovoljni prikazanim i učinjenim u našoj tek prvoj službenoj utakmici, i sigurni smo da ćemo biti još i mnogo, mnogo bolji u nastavku sezone.
Naredne sedmice smo domaćini i ugostiti ćemo KK”BOSNA”Kalesiju.