Košarkaši Bosne srušili Široki Brijeg i osvojili Kup Mirze Delibašića

0
40

Košarkaški sarajevske Bosne osvojili su Kup Mirze Delibašića nakon što su pobijedili Široki Brijeg rezultatom 83:73.

Poslije fantastične partije u polufinalu protiv Igokee (86:69), “Studenti” su danas nošeni odličnom podrškom publike došli do velikog trijumfa i trofeja.

Gledali smo potpuno izjednačen meč. Bosna je uglavnom imala prednost, međutim Širokobriježani nisu dozvoljavali domaćinu da se rezultatski odlijepi.

Nakon prvog poluvremena Bosna je imala prednost od pola koša (44:43). Bilo je neizvjesno sve do posljednje dvije minute , a onda je Bosna uspjela doći do pobjede.

Bosnu je do trijumfa predvodio fantastični Vojin Ilić sa 24 poena. Dontej Karuters (Dontay Caruthers) je dodao 15, a Haris Ćurevac 11.

Na drugoj strani istakao se Zakari Nutel (Zachary Nutall) sa 19, dok je Mateo Čolak dodao 16.

Bosna je nakon 14 godina osvojila trofej. Ovo joj je četvrti u okviru Kupa Mirze Delibašić.

“Studenti” su prethodno Kup Mirze Delibašića osvajali u sezonama 2004/05, 2008/09 i 2009/10.