KK “Radnik” savladao ekipu KK “Promo” i stigao do prvog trijumfa u prvenstvu

0
91

Košarkaši “Radnika” savladali su u Bijeljini ekipu “Proma” sa 78:70 u zaostalom meču četvrtog kola Lige Bosne i Hercegovine, a najefikasniji na meču bio je Aleksandar Ilić sa 22 poena, dok se kod pobjednika izdvojio Džeremaja Bel s 20 poena.

Gostujuća ekipa je samo povremeno na ovom meču imala prednost, a ekipa iz Bijeljine je pokazala bolju igru u drugom poluvremenu i tako je stigla do prve pobjede u prvenstvu.

Na samom startu meča Radnik je trojkom Džeremaja Bela poveo sa 5:2, pa je Aleksandar Ilić istom mjerom uzvratio za 9:7, a oba tima su se povremeno mučila u napadu bez pravog riješenja.

Poenima Ilića i Dina Alkića Promo je preokrenuo na 12:11, no Bogdan Riznić je brzo vratio Bijeljince u prednost od 17:15, da bi Bel i Jovica Kecman odvojili Radnik na 21:15, a prva četvrtina je završila rezultatom 21:17.

Druga četvrtina je bila dosta zanimljivija, Uroš Ilić je zakucao za 21:19, ali se Srđan Jovanović svojim poenima trudio da održi prednost domaćeg tima (25:21). Ubrzo je Aleksandar Ilić trojkom preokrenuo na 28:25, ipak Jovanović i Đorđe Mičić vraćaju Radniku prednost od 29:28.

Radnik, Radnik savladao ekipu Proma i stigao do prvog trijumfa u prvenstvu

Printscreen

Igralo se zatim poen za poen, a onda je Bel postigao trojku sa oko deset metara za 36:32, ali je Admir Džihan uspio pred kraj poluvremena da smanji na 36:34.

Na startu drugog poluvremena Šejn Getling je preokrenuo na 40:36, no Riznić je uspio opet da vrati prednost domaćinu od 42:41. Dušan Hukić i Kecman su napravili mini-seriju za 49:43, da bi sve to produžio Saša Markez za 51:43. Sve je to prekinuo Dilan Karl poenima za 51:44, pa su gosti prišli i na 53:46, a četvrtina se završila rezultatom 55:49.

Jovanović je polaganjem na početku četvrte četvrtine donio +10 svom timu (59:49), da bi uslijedio trojkaški obračun Ilića sa jedne i Riznića sa druge strane što je donijelo rezultat 62:55. Bel je odveo Radnik na 66:55, a zatim je Dejan Kokoruš sa linije penala povećao na 69:55.

Kokoruš i Jovanović su nakon toga praktično riješili pitanje pobjednika poenima za 73:58, pa su Ilići smanjili na 74:65, a konačan rezultat na kraju bio je 78:70.

U narednom kolu Radnik će igrati protiv Slobode, a Promo će biti slobodan.