Borac slavio protiv Proma

0
50

Sinoć je u Banjaluci odigrana utakmica 14. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Borac Banja Luka i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj je domaća ekipa slavila rezultatom 67:59 (17:8; 25:16; 10:18; 15:17).

Ključnu prednost Borac je stekao u prvom poluvremenu, koje su završili sa velikih 18 poena prednosti. U nastavku je Promo zaigrao mnogo bolje, posebno u trećem periodu, ali to nije bilo dovoljno za potpuni rezultatski priključak.

U ekipi Borca Radoš Šešlija dao je 16 poena, Boris Dragojević i Amsal Delalić po 10, Kristijan Ateljević 9, a Jarod West i Vuk Bošković po 8 poena.

Za Promo, Kieffer Punter dao je 15 poena, Nikola Petojević 11, Dino Alkić 10 (16 skokova), David Zool 9, Nedeljko Košanin 6, Nikola Vasilevski 5, Ibrahim Mulaomerović 2 i Igor Josipović 1 poen.

Ako je prvo poluvrijeme danas slutilo na totalni potop naše ekipe, u drugom su momci pokazali da itekako mogu igrati i protiv najboljih ekipa Lige. Naredne sedmice očekuje nas domaća utakmica protiv Sparsa, prilika da na našem terenu odigramo, ovaj put vjerujemo, odličnih svih 40 minuta, poručili su iz ovog kluba.