Sjajna igra i velika pobjeda Sarajeva u Trebinju

0
46

U 26. kolu Premijer lige Leotar je na svom terenu dočekao Sarajevo, a meč je završen pobjedom gostiju od 0:3.

Odmah u 2. minuti Leotar je kreirao dobru priliku pred golom Sarajeva nakon kornera. Prusina je šutirao, ali lopta odlazi visoko iznad gola. Malo kasnije Nadžić šutira iz slobodnog udarca pravo u golmana Dizdarevića.

Bordo tim je u 7. minuti imao polupriliku, ali akciju Avramovskog i Čatakovića dobro je ispratio golman Puletić.

Nakon toga mirniji period meča sve do 31. minute kada bordo tim dolazi u vodstvo. Adnan Džafić je odlično ubacio u šesnaesterac, a Ziljkić se još bolje snašao i sjajno matirao golmana domaćih.

U finišu prvog dijela poništen je gol Sarajeva. Ziljkić je probio po desnoj strani i ubacio, a nakon odbijanca ona stiže do Avramovskog koji postiže lijep pogodak. No, glavni sudija Marić je poništio gol zbog igranja rukom.

Pred sam kraj prvog poluvremena Ziljkić je mogao dovesti Sarajevo u vodstvo, ali njegov udarac odlično zaustavlja Puletić.

Drugo poluvrijeme je počelo onako kako je završio prvi dio. Pokušao je odmah Mario Vrančić, ali bez problema brani Puletić. U 59. minuti Sarajevo povećava vodstvo.  Vrančić je centrirao, a Ilija Martinović trese mrežu za veliko slavlje gostujućih navijača.

Malo kasnije opet je veznjak bordo tima centrirao, a Čataković promašuje gol iz izgledne pozicije.  Sa druge strane prijetio je Šipovac, ali je Dizdarević bio siguran. U 86. minuti sjajan gol postiže Oliveira lijepim udarcem sa 25 metara što je bio konačan rezultat utakmice.

Sarajevo stiže do 39 bodova, a Leotar ostaje na 11. mjestu sa 26.