RK Donji Vakuf na otvaranju sezone poražen jednim golom razlike

0
396

Danas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu, u okviru 1. kola Prve rukometne lige         F BiH – grupa Sjever, RK Donji Vakuf ugostio ekipu RK Kiseljak i u neizvjesnoj završnici upisao poraz rezultatom 25:26.

Naši igrači su sjajno ušli u utakmicu i poveli 3:1. Nakon toga, gosti se bude i dolaze do izjednačenja, ali na krilima odličnog golmana Ajdina Selimbegovića, donjovakufljani ponovo prave seriju i odlaze na 7:4. Do kraja poluvremena se igralo izjednačeno, tako da je rezultat nakon prvog perioda glasio 9:9.

Domaći drugo poluvrijeme otvaraju serijom od dva gola i dolaze do prednosti od 11:9. Međutim, gosti iz Kiseljaka se ne predaju i deset minuta prije kraja dolaze do prednosti od dva gola razlike. Do kraja utakmice, ekipe su se smjenjivale u vodstvu i u posljednju minutu se ulazi rezultatom 25:25. Ipak, gosti koriste svoju priliku i 16 sekundi prije kraja dolaze u vodstvo. Huber je u posljednjoj sekundi imao priliku za izjednačenje, ali njegov šut je izblokiran.

Golman RK Donji Vakuf, Ajdin Selimbegović je upisao čak 21 odbranu, od kojih 15 u prvom poluvremenu.

Kod domaćih, A. Huber je postigao 4, H. Čaluk 4, N. Čaluk je postigao 3, A. Verem 3, F. Manjušak 2.

Kod gostiju, nezaustavljiv je bio H. Ahić koji je postigao čak 11 golova i bio najefikasniji igrač na susretu.