Odbojkaški klub AS Donji Vakuf na zvaničnoj fb stranici objavio je rezime  aktivnosti u protekloj 2023. godini.
– Jedna jako zanimljiva godina je iza nas, puno uzbuđenja, veselih trenutaka i svega ostalog što nam sport može ponuditi 🤗
Malo ćemo o brojkama:
❗️25 odigranih ligaških utakmica ( računajući sve kategorije)
❗️20 odigranih utakmica mini lige ( 2011. godišta i mlađi )
❗️16 odigranih turnira ( sve kategorije)
❗️9 puta smo se vraćali kući sa medaljama i peharom, dok smo se 7 puta se vraćali bez medalja i pehara.
❗️5 puta smo bili srebreni 🥈( dva puta predpioniri, tri puta pioniri)
❗️4 puta smo bili bronzani 🥉( jednom predpioniri, dva puta pioniri i jednom mlađi kadeti)
❗️Muško-ženski turnir u Jajcu završavamo na odličnom četvrtom mjestu od 12 ekipa🎖
Djevojčice su također učestvovale na turniru za sportske igre mladih
❗️Urađen projekat “Kretanjem i sportom u borbi protiv deformiteta” gdje smo pravili takmičenja u trčanju na 100m, skoku u dalj, trčanje krosa, skakanje u vrećama, turnir 2 vs 2 za predpionire, turnir 2 vs 2 za kadete
❗️ Izleti
🏐Od nabrojanih utakmica i turnira vrijedi spomenuti turnir u Gornjem Vakufu
“8 MEĐUNARODNI ODBOJKAŠKI TURNIR SLOGA OPEN 2023” gdje su pored klubova BiH učestvovali i klubovi iz Srbije i Hrvatske. Imali smo priliku u pionirskoj selekciji igrati protiv
OK “Gusar” iz Omiša i pobjediti ih u sigurni našoj najboljoj utakmici u prethodnoj godini, te na tom turniru osvajamo drugo mjesto, za dlaku nam je pobjegla zlatna medalja. Također naše kadetkinje su igrale protiv kluba iz Novog Sada i izgubile 2-1 u setovima , sigurno divno iskustvo za sve naše djevojčice koje su bile na tom turniru.
🏐Prvi “Travnik Kup 2023” odigran je za dvije kategorije i to za predpionire i pionire, gdje su obje naše selekcije zauzele drugo mjesto na jako kvalitetnom turniru 🥈
Mini ligu za naše najmlađe smo završili na trećem mjestu 🥉
🏐Također vrijedi napomenuti da smo u Donjem Vakufu održali “11. Pozivni turnir za predpionirke i mlađe kadetkinje” , te tako okupili preko stotinu djevojčica u našoj dvorani iz 8 klubova iz 7 različitih gradova. Naše predpionirke su osvojile sjajno drugo mjesto, a dok su mlađe kadetkinje osvojile treće mjesto.