Promo poražen u Trebinju

0
34

Sinoć je u Trebinju odigrana utakmica drugog kola Lige za opstanak Prvenstva BiH za košarkaše između KK Leotar Trebinje i KK Promo Donji Vakuf u kojoj je slavila domaća ekipa rezultatom 94:88 (27:25; 24:21; 21:17; 22:25).

Domaća ekipa imala je prednost najvećim dijelom utakmice, ali Promo u prvom poluvremenu nije dozvolio Leotaru da se odlijepi. Trebinjci su bolje otvorili drugo poluvrijeme i uskoro došli do visokih 14 poena prednosti. Promo pravi seriju 8:0, ali nakon toga igra tri smušena napada u kojima nije uspio ni uputiti šut koji bi vratio punu rezultatsku neizvjesnost. Na početku zadnje četvrtine Leotar ponovo pravi veliku seriju (8:2) i dolazi do maksimalnih 15 poena prednosti. Do kraja, Promo je uspio ponovo da to spusti, ali za puni preokret protiv iskusne ekipe Leotara nije bilo vremena. Božo Đurasović postigao je 17 poena za Leotar, Marko Rikalo i Nemanja Milidragović po 14, Stefan Glogovac 13, a Dejan Šakotić i Nikola Pilindavić po 10 poena. Sjajnu utakmicu za Promo odigrao je protiv svog bivšeg tima Nedeljko Košanin, koji je postigao 27 poena, Kieffer Punter dao je 19, Nikola Petojević 12, Vasilije Kovačević 11, Dino Alkić, David Zool i Denis Halilčević po 5, te Nikola Vasilevski 4 poena.

Momci s Vrbasa imali su sinoć svoju najbolju šutersku noć za tri poena, sa pogođenih 15 trojki iz 26 pokušaja (57%), ali u ključnim momentima utakmice napravili smo nekoliko nepotrebnih grešaka i tako propustili da se nagradimo i pobjedom. Ipak, ne možemo biti nezadovoljni, pogotovo jer je Leotar ekipa koja po rosteru vrijedi mnogo više od igranja u Ligi za opstanak. Nema mnogo vremena ni za predah, jer nas već u subotu očekuje nova utakmica na našem terenu kada ćemo ugostiti nezgodnu  ekipu Posušja, koja je našu ekipu već dva puta porazila u ovoj sezoni.