“Orlovik” savladao “Promo”

0
31
izvor: fb/ KK Promo
U četvrtak, 12. aprila, u Žepču je odigrana utakmica 4. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH za košarkaše između KK Orlovik Nansi Žepče i KK Promo Donji Vakuf u kojoj je domaća ekipa slavila rezultatom 92:74 (15:19; 30:20; 28:23; 19:12). Ključne minute utakmice viđene su na kraju trećeg i početkom četvrtog perioda. Do tad, izjednačena borba, Orlovik u blagoj prednosti koju nisu uspijevali podići, a Promo nije mogao da potpuno dostigne. Jasno je bilo da ekipa koja prva doživi pad koncentracije i uđe u lošijih par minuta, vjerovatno daje protivniku pobjedu. Nažalost, u pomenutoj dionici dozvolili smo domaćim nekoliko otvorenih trojki, koje su oni uspješno realizirali, došli do dvocifrene razlike i do kraja rutinski sačuvati zalihu. Početne minute sudara dvije ekipe, koje imaju prilično komotnu situaciju u borbi za opstanak, nije bio posebno žestok, sa vrlo malo prekršaja i zaista fer nadmetanje. Međutim, kako je utakmica odmicala, domaći su igrali sve agresivniju odbranu, u želji da se revanširaju Promu za dva poraza u regularnom dijelu sezone. Donijelo je to kasnije i neke nesportske i tehničke greške, bez kojih je utakmica bez prevelikog rezultatskog naboja svakako mogla. Uz to, moramo pomenuti i izuzetno nekorektno ponašanje dijela domaćih navijača iza klupe Proma, koji su tokom cijele utakmice psovali i vrijeđali igrače, trenere i službena lica Proma.
Prvo ime utakmice bio je Abdul-Hakim Delić sa 29 poena, koji je još jednom pokazao da je jedan od najperspektivnijih mladih igrača u BiH, a dvocifreni kod domaćih bili su i Ramo Rizvić sa 17 i Anes Podojak sa 15 poena. Nedeljko Košanin dao je 16 poena za Promo, David Zool 15, Vasilije Kovačević 10, Nikola Petojević 8, Igor Josipović 7, Dino Alkić 6 (11 skokova), Kieffer Punter i Nikola Vasilevski po 5, te Denis Halilčević 2 poena.
Budući da je ova utakmica igrana u četvrtak, domaću utakmicu sa Spartakom iz Prijedora zakazali smo za nedjelju, 14. april. U tom susretu tražit ćemo, po prvi put ove sezone, treću vezanu domaću pobjedu, što sigurno neće biti lako, ali vjerujemo u isprobani recept za pobjede: Momci s Vrbasa i Žuti tornado zajedno u novo slavlje.