MNK Radnik 2022 upisao pobjedu na otvaranju sezone

0
452

Noćas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu novoosnovani malonogometni klub Radnik 2022 ugostio ekipu FK Bužim iz Bužima i slavio pobjedu rezultatom 5:2.

Donjovakufska publika je prepoznala ovaj projekat i u velikom broju došla da podrži naše momke u historijskoj utakmici. Više od 500 gledalaca, koliko ih je večeras bilo prisutno u Sportskoj dvorani imalo je priliku uživati u izvrsnoj utakmici u kojoj je domaća ekipa zasluženo slavila nakon preokreta.

MNK Radnik 2022 je sjajno otvorio utakmicu. Tarik Tutkur je nakon solo akcije pogodio za rano vodstvo i oduševljenje na tribinama. Domaći su nakon početnog vodstva nastavili u istom ritmu, ali je izostajala realizacija.

Međutim, gosti koriste svoju prilike i dolaze do potpunog preokreta. Radnik je tokom cijelog prvog poluvremena imao inicijativu i pokušavao izjednačiti, ali Bužimljani odlaze na pauzu s prednošću od jednog gola razlike.

Trener Redžović u igru uvodi Hakiju Mešana koji na samom otvaranju drugog poluvremena postiže dva brza gola i tako donosi prednost svojoj ekipi. I pored prednosti, naši momci nastavljuju dominirati i novi pogodak postiže Sanel Kovač. Hakija Mešan do kraja utakmice uspijeva kompletirati hatrick i postaviti konačan rezultat.

U posljednjim minutama domaći trener je dao priliku i mladim momcima s klupe koji su korektno utakmici priveli kraju.

Kapiten MNK Radnik 2022 nam je podijelio utiske nakon prve zvanične utakmice:

Pritiska je bilo na samom početku. Prva utakmica, historijska utakmica sigurno je bilo treme, a posebno kada svoj grad predstavljaš. Dvorana je bila puna, zahvalio bi se prije svega navijačima, zatim svojim suigračima i ovu pobjedu poklanjamo našem gradu.

Nadam se da ovo neće biti prva i zadnja pobjeda ovde. Trudit ćemo se da bude još više pobjeda i da ćemo se svi zajedno veseliti.

Ekipi Bužim smo zahvalni na fer i korektnoj igri i moram ih pohvaliti.

S obzirom da smo nedavno osnovani klub naši su ciljevi da idemo od utakmice do utakmice. Definitivno borba za sredinu tabele je realna, a ako se ukaže prilika za doigravanje mi je sigurno nećemo propustiti.

Ova pobjeda sigurno daje krila i motivaciju za nastava sezone.