KK Promo ubilježio još jedan poraz

0
64
KK Promo Donji Vakuf jučer je na domaćem terenu ugostio ekipu KK Posušje. Utakmice se igrala u okviru 8. kola Prvenstva BiH za košarkaše. Gosti su , zahvaljujući ponovo lošoj zadnjoj četvrtini Proma slavili rezultatom 84:91 (24:21; 16:20; 25:21; 19:29).
Izvještaj KK Promo objavljen na zvaničnoj  fb stranici:
Tokom prva tri perioda vodila se izjednačena borba i nijedna ekipa nije uspijevala napraviti značajniju prednost. Iako igrači Proma dobrim dijelom susreta nisu blistali, sjajna publika svojom podrškom držala ih je u utakmici. A onda, u prvih pet minuta zadnjeg perioda, kao da su zaboravili igrati. Bonus smo iskoristili nakon dvije i po minute, a nakon tačno 5 minuta imali smo svega dva postignuta poena, nasuprot 12 poena gostiju. Dodajmo i to da je Postušje tih pet minuta odigralo sa samo jednim napravljenim prekršajem. U samom finišu Panter je postigao neke trojke u očajničkom pokušaju da se vratimo u utakmicu, ali jasno je bilo da od toga nema ništa. Nejefikasniji igrač utakmice bio je Rayshawn Mart Jr. sa 26 poena, Mateo Zovko dao je 23, Krsto Bjelica 15, a Quinton Gray 14 poena. Za Promo, Kieffer Punter dao je 23 poena, Marcus Garret 20, Dino Alkić 17 (13 skokova), Ibrahim Mulaomerović 10, Emad Nezirić 5, Vasilije Kovačević 4, Nikola Petojević 3 i David Zool 2 poena.
Nakon što je prošle sedmice na gostovanju u Lukavici naša ekipa prosula veliku prednost u zadnjem periodu utakmice, danas smo, slobodno možemo reći, pali i na popravnom ispitu. Do polusezone su ostala tri kola. Tačno toliko vremena ekipa ima da bar malo pokuša popraviti utisak. Duguju to, prije svega, našim navijačima, koji su i večeras bili jedina prava svijetla tačka u dvorani.