KK Promo slavio protiv KK Bosna Royal

0
227

Noćas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u okviru Prvenstva BiH za košarkaše KK Promo ugostio KK Bosna-Royal iz Sarajeva i slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 95:81 (22:23, 30:8, 21:20, 22:33)

Prije samog početka susreta, navijači Proma su pokazali da ne zaboravljaju bivše igrače našeg kluba i skromnim poklonima se zahvalili Vuku Miladinoviću, Imranu Fazliću, Aliji Islamoviću, kao i nekadašnjem treneru Ahmedu Pašaliću za sve što su uradili za naš klub.

Iz kluba su također uručili poklon našem Donjovakufljaninu s adresom u Sarajevu, Mehi Poričaninu zbog gostoprimstva koje im ukaže svaki put kada Promo gostuje u Sarajevu.

Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj borbi, ekipe su se smjenjivale u vodstvu tako da gosti odlaze na kratki odmor s jednim poenom prednosti.

U drugoj četvrtini domaći igrači ubacuju u brzinu više i prave seriju od 12:0. Gostujući trener je time-outovima pokušavao probuditi svoju ekipu, ali domaćini su jednostvno imali previše raspoloženih igrača tako da na odmor odlaze s prednošću od 21 poena.

U trećem periodu Momci s Vrbasa su nastavili u istom ritmu održavajući prednost koja do kraja susreta niti jednog trenutka nije došla u pitanje.

Aleksandar Ilić je ubacio 19 poena, Shane Gatling 18 uz 7 asistencija, Ivan Pendić 14, Uroš Ilić 13, Dylan Carl 12, Jarome Adger 8, Admir Džihan 5, Dino Alkić 4 i Amel Smajić 2.

Kod gostiju, Enis Memić je postigao 26 poena, Jonathan Davis 21, Luka Bulashvili 13, Vuk Miladinović 9, Imran Fazlić 8 i Alija Islamović 4.