KK “Promo” poražen u Posušju

0
38
U subotu, 2. marta, u Posušju je odigrana utakmica 19. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Posušje i KK Promo Donji Vakuf u kojoj je domaća ekipa slavila rezultatom 68:57.
Nakon tri sedmice pauze nijedna od ekipa nije se proslavila igrom u današnjem susretu. Neuobičajeno mnogo grešaka, izgubljenih lopti, promašenih zicera na polaganju, bilo je jasno da će ekipa koja prva poveže par dobrih minuta doći do prednosti.
Taj period, za KK “Promo” Donji Vakuf, velika crna rupa u igri, došao je u trećoj četvrtini, kada su za sedam minuta uspjeli postići svega četiri poena. Iako ni domaći nisu napadački blistali, uspjeli su doći do visokih petnaest poena prednosti.
Početkom zadnjeg perioda Promo je uspio ponovo spustiti na minus pet, ali za potpuni preokret nisu imali dovoljno raspoloženih igrača.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Quinton Gray sa 17, poena, Rayshawn Mart Jr dao je 15, Mateo Zovko 11, a Ivan Miličević 9 poena. U ekipi Proma, David Zool dao je 14 poena uz 11 skokova, Kieffer Punter 11 poena, Dino Alkić 8 poena i 14 skokova, Igor Josipović 6, Ibrahim Mulaomerović, Nikola Petojević i Vasilije Kovačević po 4, te Nedeljko Košanin i Nikola Vasilevski po 3 poena.
“Nažalost, ekipa je večeras bila napadački indisponirana i odigrala vjerovatno svoju najlošiju utakmicu sezone u tom segmentu igre. Želimo zahvaliti nemaloj grupi naših navijača, koja je danas bila uz Momke s Vrbasa u dvorani u Posušju. Također, posebno zahvaljujemo kompaniji Ceste d.d. Mostar, koja je obezbijedila večeru za ekipu i našem velikom navijaču i prijatelji kluba, Amer Pjaga Omeragić, koji je to dogovorio sa svojim poslovnim partnerima. Naredne sedmice u našoj dvorani dočekat ćemo hit ovogodišnjeg Prvenstva, ekipu KK Orlovik Žepče, utakmica u kojoj imamo priliku dokazati da jedan loš šuterski dan ne može imati trajni utjecaj na kvalitet igre”, napisali su na zvaničnoj Facebook stranici KK “Promo” Donji Vakuf.