KK PROMO nakon produžetaka kući se vratio sa upisanom pobjedom

0
90
Izvještaj KK Promo Donji Vakuf:
U petak, 25. marta, u Mrkonjić Gradu odigrana je utakmica 21. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Mladost Mrkonjić Grad i KK Promo Donji Vakuf. Očekivano, duel ove dvije ekipe donio je neizvjesnu utakmicu u kojoj je na kraju, nakon produžetka, slavio Promo rezultatom 91:96 (22:20; 25:20; 16:17; 18:24; 10:15). U prvoj četvrtini potpuno izjednačena borba nakon koje gosti imaju dva poena prednosti. Drugi period domaći otvaraju serijom 7:0. Ipak, Promo se brzo vraća, ali ipak na odmor odlazi sa minusom od 7 poena. Tokom cijelog prvog poluvremena Promo se mučio s realizacijom u napadu. Promašeno je mnogo otvorenih šuteva, a nekoliko kontranapada nije donijelo očekivane lake poene. U drugom poluvremenu najprije je proradio Pendić, koji sa dvije trojke vraća rezultatski priključak, a nakon njega raspucao se i Aleksandar Ilić. Dvije i po minute do kraja trećeg perioda Promo stiže do izjednačenja (57:57), ali domaći ponovo prave mini seriju i na ulazak u zadnji period imaju šest poena prednosti. Manju ili veću prednost Mladost drži većim dijelom zadnjeg perioda, ali Promo uspijeva da održava priključak i trojkom A. Ilića stiže do novog izjednačenja, 81:81, što je bio i konačan rezultat nakon 40 minuta igre. Do kraja, gosti gube loptu, ali Promo ne uspijeva uputiti kvalitetan šut i igra se dodatnih pet minuta. Produžetak otvaraju Mulaomerović i Marković trojkama za svoje ekipe. Onda slijedi prava rovovska borba, sa čvrstim odbranama s obje strane. Na početku zadnje minute Ledl donosi tri poena prednosti Mladosti, ali istom mjerom uzvraća Ilić. Mulaomerović ponovo šalje Ledla na liniju penala, ovaj je siguran, ali sjajni Ilić pogađa trojku za novo izjednačenje na 30 sekundi do kraja. A onda, da zaokruži svoju veličanstvenu partiju, Aleksandar Ilić krade loptu Miloševiću i polaže u kontri. Igrač Mrkonjića skinuo je loptu iznad obruča, ali su suci pokazali da se poeni priznaju. Slijede čak tri tehničke greške trenera i klupe Mladosti, a Ilić je s linije slobodnih bacanja neumoljiv, pogađa tri bacanja i donosi pobjedu svojoj ekipi. U domaćoj ekipi najbolji je bio Jernej Ledl sa 26 poena i 13 skokova, Miljan Marković dao je 19 uz 11 skokova, David Maran 13, Stefan Simanić 12, a Nemanja Kapetanović 10 poena. U ekipi Proma Aleksandar Ilić na kraju je imao 29 postignutih poena, briljirao je tokom cijelog susreta i Ibrahim Mulaomerović koji je postigao 20 poena uz 16 skokova, Shane Gatling dao je 12, Uroš Ilić 11, Ivan Pendić 10, Eman Šertović 8, Dino Alkić 5 i Haris Dedajić 1 poen.
Bio je ovo prvi put da su Momci s Vrbasa slavili u dvorani u Mrkonjić Gradu, nakon poraza u dvije prethodne sezone. Teško je bilo očekivati da se u potpunosti ponovi lepršava igra iz prošlog kola i velike pobjede na domaćem terenu protiv Posušja i to se nije ni desilo. Bilo je dosta mučenja, pogotovo u fazi napada, naročito za prvog strijelca tima Shane Gatlinga. Ali, sve to je nadoknađeno velikom borbenošću i neodustajanjem do zadnje sekunde. Iako je takmičarski cilj za ovu sezonu već ostvaren, Momci s Vrbasa pokazali su da u svaku novu utakmicu ulaze jednako motivisani, sa velikom željom za pobjedom. Nadamo se da će dobru formu potvrditi i u narednom kolu, kada u Donji Vakuf dolazi ekipa Sparsa. Svakako da je ekipa s Ilidže, koja odlično nastupa i u ABA 2 ligi, favorit u tom meču, ali vjerujemo da će u tom susretu imati šta reći i Momci s Vrbasa, uz podršku svog Žutog tornada.