(VIDEO)FK Radnik slavio u derbiju kola protiv komšija iz Jajca

0
199

Jučer je na  Gradskom stadionu u Donjem Vakufu u okviru derbija 6. kola Kantonalne lige “Grupa A” NS SBK/KSB odigrana derbi utakmica između FK Radnik  Donji Vakuf – NK Jajce.

Pobjedu je slavila domaća ekipa rezultatom 1:0, a jedini pogodak je postigao Sulejman Smajić.

Radnik je većim dijelom sureta bio bolja ekipa, te uspio stvoriti pet ili šest odličnih prilika. Ipak, donjovakufski fudbaleri su pred sami kraj uspjeli slomiti otpor gostiju, kada glavom nakon prekida u 83. minuti mrežu trese Sulejman Smajić.

Iako su uslovi za igru bili teški, igrači nisu imali većih problema jer je teren zahvaljujući ljudima koji ga održavaju bio u odličnom stanju.

Kako je nakon utakmice rekao trener Enes Džihan, utakmica je bila veoma teška.

“Teren klizav, ekipe su bile podjednako dobre i opravdale ulogu derbija. Na početku nismo imali sreće, lopta nije slušala, bili smo nervozni. Na poluvremenu smo obavili razgovor i shvatili da još imalo 45 minuta igre i na kraju smo postigli gol koji nas vodi ka našem cilju.

Čestitam svojoj ekipi na velikoj pobjedi, protivniku na fer i korektnoj borbi, a isto tako čestitam i publici koja je po ovako kišnom i teškom vremenu došla da nam pruži podršku”, riječi su trenera Džihana.