FOTO//Uvjerljiva pobjeda Proma za kraj sezone

0
152
U Donjem Vakufu odigrana je utakmica posljednjeg kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Bosna Sarajevo.
Iako meč nije imao veliki rezultatski značaj ni za jednu ekipu, bilo je pitanje samo konačne pozicije na tabeli, viđena je izuzetno borbena, prava takmičarska utakmica u kojoj je Promo na kraju slavio rezultatom 85:67 (19:21; 14:9; 29:20; 23:17).
U prvom periodu Bosna je bila nešto bolja i riješila tu dionicu u svoju korist. U drugoj četvrtini Promo je zaigrao angažiraniju odbranu, te je limitirao protivnika na svega 9 poena i stigao do prednosti od tri poena na poluvremenu (33:30). Zanimljivo da je domaća ekipa to ostvarila uz svega dva poena svog kapitena i najboljeg igrača, Nedima Mustafice.
Očekivalo se da on “proradi” u nastavku, ali je situaciju dodatno zakomplikovala četvrta lična greška Škundrića na samom početku drugog poluvremena. I pored toga, Momci s Vrbasa, prije svega fantastičnom odbranom i s dovoljno strpljenja i koncentracije u napadu, uspijevaju da iz minute u minutu povećavaju razliku u svoju korist. No, na dvije i po minute prije kraja Bosna zahvaljujući tri vezane trojke dolazi na svega 6 poena zaostatka (73:67).
I kada se očekivala drama u finišu sjajni Wade krade dvije lopte bukvalno iz ruku gostiju i do kraja Promo uspijeva ostvariti čak i veoma uvjerljivu pobjedu.
Najefikasniji igrač utakmice bio je Jure Besedić sa 22 poena, a u ekipi Bosne dvocifreni su bili i Sead Hadžifejzović sa 15, Muhamed Pašalić 13 i Željko Klještan 10 poena. Nedim Mustafica, nakon poenterski slabog prvog poluvremena, zablistao je u samoj završnici i ponovo bio najbolji strijelac svoje ekipe sa 17 poena (12 skokova), Berin Gudić dao je 16, Milan Škundrić 15, Miloš Kostić 12, Antonio Wade 10, Dino Alkić 8 (11 skokova), Admir Džihan 5 (6 asistencija) i Mensur Čavak 2 poena. Zanimljivo da je mladi Čavak počeo ovu utakmicu u startnoj petorci. Bila je to nagrada trenera Ninića za njegov predani rad tokom cijele sezone, a Menso se na pravi način odužio postigavši prve poene na utakmici za Promo.
Prije početka utakmice uručeni su i prigodni suveniri, uramljene fotografije i albumi koje je pripremio autor monografije donjovakufskog košarkaškog kluba, Mulo Hadžić. Ove lijepe uspomene dobili su trener Bosne i nekadašnji trener Proma, Ahmed Pašalić, pomoćni trener i čovjek koji je vodio Promo u završnici sezone u kojoj je ostvaren plasman u Prvu ligu, Kenan Jugo, kapiten Proma, Nedim Mustafica, te trener ekipe u ovoj sezoni, Boban Ninić. Naš deda Mulo također je pripremio i lijepe foto albume za sve igrače koji su nosili dres Proma u sezoni 2020/21.
Na samom kraju želimo da čestitamo i zahvalimo svima koji su dali doprinos ovoj izuzetno uspješnoj sezoni koju završavamo na osmom mjestu Prvenstvene tabele. Igrači, stručni štab i ostalo osoblje, uprava, sponzori, prijatelji i na kraju, oni najvažniji, naši vjerni navijači, svi zajedno zaslužili smo bar još jednu sezonu u društvu najboljih košarkaških ekipa Bosne i Hercegovine. Nadamo se da ćemo narednu igrati pred publikom, a tada ćemo sigurno biti još jači, jer znamo da imamo najboljeg šestog igrača, naš Žuti tornado.
Konačna tabela regularnog dijela prvenstva Premijer Lige 14 Bosne i Hercegovine.
Naš klub je postigao istorijski plasman – 8. mjesto među 13.najboljih.