FOTO / Prema odluci stručnog žirija najbolja predstava 47. Teatarskog festivala Fedra je “Noć kad se” Teatra Fedra Bugojno

0
152

 

STRUČNI ŽIRI U SASTAVU, PREDSJEDNIK ŽIRIJA, DŽENITA IMAMOVIĆ OMEROVIĆ, ČLANOVI ŽIRIJA, SLAĐANA ZRNIĆ I EMIR SEJFIĆ DONIJELI SU ODLUKE U SKLADU SA PRAVILNIKOM TEATARSKOG FESTIVALA O DODJELI NAGRADA I DIPLOMA ZA TEATAR FEDRA 2019, BUGOJNO.

SVE ODLUKE STRUČNOG ŽIRIJA SU DONESENE JEDNOGLASNO.

 

DIPLOMA, KAO POHVALA, ZA KATEGORIJU IZUZETNOG PEDAGOŠKOG RADA SA MLADIMA DODJELJUE SE JU CENTAR ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI, ZA PREDSTAVU ”IFIGENIJA” SELMI AHMIĆ I ALMI OSMANOVIĆ.

DIPLOMA ZA IZBOR MUZIKE I INTERPRETACIJU DODJELJUJE SE ALMINU BEVRNJI ZA PREDSTAVU ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

DIPLOMA ZA GLUMAČKI TANDEM DODJELJUJE SE FAIKU SALIHBEGOVIĆU I DŽEVADU HASANBEGOVIĆU ZA PREDSTAVU ”PROFESIONALAC” TEATRA TOTAL IZ VISOKOG.

 

NAGRADE

 

1.NAJBOLJA ŽENSKA EPIZODNA ULOGA

NOMINOVANI SU:

– MILICA SALATA ZA ULOGU IZ PREDSTAVE JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

– DAJANA KARAULA ZA ULOGU MONIKE IZ PREDSTAVE NEBODER HKUD DINARA LIVNO

– RENATA IGNJIĆ ZA ULOGU JAMEZDINA U PREDSTAVI F.K.P. POZORIŠTA TRAVNIK

NAGRADA SE DODJELJUJE RENATI IGNJIĆ ZA ULOGU JAMEZDINA U PREDSTAVI F.K.P. POZORIŠTA TRAVNIK

2.NAJBOLJI MLADI GLUMAC

NOMINOVANI SU:

–              MILAN BOGDANOVIĆ ZA ULOGU PUTA U PREDSTAVI ZAKON ZA GULIVERA, DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

–              MITAR MILIĆEVIĆ ZA ULOGU TETKE U PREDSTAVI JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

–              NIKOLA PERIŠA ZA ULOGU ANDIJA U PREDSTAVI NEBODER HKUD DINARA LIVNO

 

NAGRADA SE DODJELJUJE MILANU BOGDANOVIĆU ZA ULOGU PUTA U PREDSTAVI ZAKON ZA GULIVERA, DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

 

  1. NAJBOLJA KOSTIMOGRAFIJA

 

NOMINOVANI SU:

–              SELMA AHMIĆ I ALMA OSMANOVIĆ ZA PREDSTAVU

IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

–              OGNJEN BOGDANOVIĆ ZA PREDSTAVU ZAKON ZA

GULIVERA DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

–              MILICA JEREMIĆ TELEBAK ZA PREDSTAVU JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

 

NAGRADA SE DODJELJUJE OGNJENU BOGDANOVIĆ ZA PREDSTAVU ZAKON ZA GULIVERA DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

 

  1. NAJBOLJA SCENOGRAFIJA

 

NOMINOVANI SU:

–              TADIJA HRGA PREDSTAVE NEBODER HKUD DINARA LIVNO

–              MILICA JEREMIĆ TELEBAK ZA PREDSTAVU JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

–              ANTONIO DŽOLAN ZA PREDSTAVU NOĆ KAD SE TEATAR FEDRA BUGOJNO

 

NAGRADA SE DODJELJUJE:

 

TADIJI HRGI ZA SCENOGRAFIJU PREDSTAVE NEBODER HKUD DINARA LIVNO

 

  1. NAJBOLJA MUZIKA

NOMINOVANI SU:

 

–              IZBOR MUZIKE SELMA AHMIĆ I ALMA OSMANOVIĆ ZA PREDSTAVU

IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

–              ORIGINALNA MUZIKA BOŽIDAR BOBO VUČUR ZA PREDSTAVU JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

–              IZBOR MUZIKE I INTERPRETACIJA ALMIN BEVRNJA ZA PREDSTAVU ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

NAGRADA SE DODJELJUJE

BOŽIDARU BOBI VUČURU ZA ORIGINALNU MUZIKU IZ PREDSTAVE JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

 

  1. NAJBOLJA KOLEKTIVNA GLUMAČKA IGRA

 

NOMINOVANI SU:

 

–              ANSAMBL PREDSTAVE IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

–              ANSAMBL PREDSTAVE ZAKON ZA GULIVERA DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

–              ANSAMBL PREDSTAVE ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

 

NAGRADA SE DODJELJUJE

 

ANSAMBLU PREDSTAVE ZAKON ZA GULIVERA DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

 

  1. NAJBOLJA GLUMICA

NOMINOVANE SU:

–              IMAN BUBIĆ ZA ULOGU KLITEMNESTRE U PREDSTAVI IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

–              SENADA MILANOVIĆ ZA VIŠE ULOGA ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

–              AJLA KURTOVIĆ VIŠE ULOGA ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

 

NAGRADA SE DODJELJUJE

 

IMAN BUBIĆ ZA ULOGU KLITEMNESTRE U PREDSTAVI IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

 

 

  1. NAJBOLJI GLUMAC

NOMINOVANI SU:

–              DARKO KURTOVIĆ ZA ULOGU SLUGE U PREDSTAVI JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

–              SUAD VELAGIĆ ZA VIŠE ULOGA ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

–              AMEL UGARAK ZA VIŠE ULOGA ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

 

NAGRADA SE DODJELJUJE

DARKU KURTOVIĆU ZA ULOGU SLUGE U PREDSTAVI JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

9.NAJBOLJA REŽIJA

NOMINOVANI SU:

–              SELMA AHMIĆ I ALMA OSMANOVIĆ ZA PREDSTAVU

IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

–              ŽELJKO MILOŠEVIĆ ZA PREDSTAVU JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA, KULTURNOG CENTRA TREBINJE GRADSKO POZORIŠTE TREBINJE

–              MARKO VUKOSAV ZA PREDSTAVU ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

NAGRADA SE DODJELJUJE:

MARKU VUKOSAVU ZA PREDSTAVU ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

  1. NAJBOLJA PREDSTAVA

NOMINOVANI SU:

 

–              PREDSTAVA IFIGENIJA JU CENTRA ZA KULTURU ZAVIDOVIĆI

–              PREDSTAVA ZAKON ZA GULIVERA DIS POZORIŠTE MLADIH BANJA LUKA

–              PREDSTAVA ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

 

NAGRADA SE DODJELJUJE

 

PREDSTAVI ”NOĆ KAD SE ” TEATRU FEDRA BUGOJNO.

 NAJBOLJA PREDSTAVA PREMA MIŠLJENJU  PUBLIKE JE „JEDAN SLUGA DVA GOSPODARA“, U REŽIJI ŽELJKA MILOŠEVIĆA.

Izvor: JU KSC Bugojno – FB Stranica