Foto / “Never Stop” učestvovao na turniru u Makarskoj

0
78

izvor: fb / ŠK Never Stop

Izvještaj sa turnira u Makarskoj

24.06.2023.god. pala je zavjesa na ovogodišnji turnir ” Makarsko Ljeto”,u oranizaciji K.K AMFORA-Makarska. Naši dječaci rođeni 2007 god.pojačani sa jako talentiranim Jakovom Matoševićem iz ” Prvog Koša”-Vitez osvojili su 4 mjesto u vrlo jakoj konkurenciji jos 8 ekipa iz Republike Hrvatske i BiH.
Neobičan sistem takmičenja,doveo je do toga da mi ,koji imamo omjer 3 pobjede i 1 poraz,osvojimo 4 mjesto,kao i KK Posušje koji ima isti omjer,a osvoji prvo mjesto!?
Međutim,mi smo ostvarili svoj cilj!!
A to je da svoje dječake šaljemo na sve dostupne turnire,da uživaju u najljepšem sportu na svijetu ,da budu predstavljeni košarkaškom svijetu, i da sire krug svojih prijatelja širom svijeta. I ovaj put nasi mladi košarkaši izmamili su aplauze objektivne domaće publike.
Naš Tahir Mehić izabran je u petorku turnira. A pored njega nefer bi bilo izostaviti Jakova Matoševića i Haruna Hodžića. Pogotovo moramo pohvaliti Ismara Šutkovića u organizaciji igre, i ” povratnika “Adina Kurića. Uz nesebičan doprinos Enisa Kahvedžića,naročito u odbrambenim zadacima.
Da naša škola ima budućnost,dokaz su sve bolje partije naseg najmlađeg Jasmina Behrema.
I Muhamed Ramic,Basara Vedo,kao i Čizmo Adin i Dženo Rahmanovic dali su svoj doprinos ovom rezultatu.
Ovom prilikom zahvaljujemo se svim roditeljima na potpori koju nam daju.
Našim sponzorima, a posebno Igoru Bošnjaku iz ” Prvog Koša” ,na podršci i nastavku sportske saradnje!! Također veliko hvala na najsrdačnijem prijemu koji smo imali u restoranu Moča kod Antonia i Sanje Vranješ i njihove porodice.
Mi konačno pravimo pauzu do 17 jula. Da naši dječaci uzmu malo “zraka”, da odmore i oni i mi. Zaslužili smo svi. Poslije najplodonosnije godine. Završili smo ligu bez poraza u tri kategorije! Mnogi ,veći klubovi su prestali sa radom,prije mjesec,dva,a neki i tri. A mi ne želimo da budemo takvi. Mi hoćemo da budemo mali klub ,velikog srca!!!
A 17.07.palimo motore,pa nastavljamo sa pisanjem najljepših košarkaških priča. Ali,o tom po tom.