Englezi deklasirali Ukrajince za polufinale Evropskog prvenstva

0
48

Fudbalska reprezentacija Engleske je posljednji polufinalista Evropskog prvenstva. „Gordi Albion“ je u četvrtfinalu razbio Ukrajinu te sa visokih 4:0 slavio u posljednjem četvrtfinalnom okršaju odigranom na rimskom Olimpiku.

Englezi su do vodstva stigli već u 4. minuti kada je Rahim Sterling (Raheem) sjajno proigrao Harija Kejna (Kane) koji šalje loptu pokraj ukrajinskog golmana. Na odmor se otišlo pri tom rezultatu, a onda furiozno drugo poluvrijeme u kojem Englezi za pet minuta postižu dva pogotka.

Prvo je Hari Megvajer nakon 30ak sekundi iskoristio centaršut Luka Šoa (Luke Shaw) i pogodio, da bi četiri minute kasnije njegov imenjak Kejn došao do svog drugog gola na utakmici, a trećeg za Englesku. Ponovo je asistent bio isti, Šo je dobro centrirao, a napadač „Gordog Albiona“ se samo naklonio i pospremio loptu u mrežu.

Konačnih 4:0 postavio je Džordan Henderson u 63. minuti, svega šest minuta po ulasku u igru. I Henderson je pogodio glavom nakon kornera Mejsona Maunta. Golman Džordan Pikford (Jordan Pickford) je i dalje nesavladiv, pošto i nakon pete utakmice nije vadio loptu iz svoje mreže – Engleska je jedini tim koji nije primio gol na ovom prvenstvu.

Engleska će u polufinalu igrati protiv Danske koja je ranije danas sa 2:1 porazila Češku. Ovaj polufinalni duel, kao i onaj Italije i Švicarske igrat će se na Vembliju.

izvor: avaz.ba