Petev odabrao početnu postavu za Finsku

0
69

Selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev je odredio početni sastav za meč Lige nacija protiv Finske.

Za BiH od prve minute igraju: Ibrahim Šehić, Miroslav Stevanović, Anel Ahmedhodžić, Dennis Hadžikadunić, Sead Kolašinac, Luka Menalo, Miralem Pjanić, Sanjin Prcić, Rade Krunić, Haris Duljević i Edin Džeko.

Na klupi su: Vasilj, Ćetković, Ćivić, Miličević, Saničanin, Bešić, Prevljak, Cimirot, Gojak, Hadžiahmetović, Kovačević i Demirović.

Za Finsku igraju: Hradecky, Jensen, Väisänen, Tenho, Nissilä, Solsalo, Niskanen, Lingman, Schüller, Källman i Pukki.

Na klupi su: Joronen, Eriksson, Väisänen, Ivanov, Kamara, Taylor, Lod, Valakari, Alho, Uronen, Granlund i Pohjanpalo.

Utakmica između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Finske igra se na stadionu Bilino Polje u Zenici s početkom u 20:45 sati.

Naš tim je u prva tri susreta osvojio pet bodova i to zahvaljujući pobjedi protiv Rumunije te s dva remija protiv Finske i Crne Gore. U prvom susretu protiv Finske u 93. minuti smo izbjegli poraz, a heroj našeg tima bio je Smail Prevljak koji je postigao gol za 1:1

Glavni sudija duela će biti bugarski arbitar Georgi Kabakov.