0
40
Izvještaj: KK Promo
izvor: fb
U subotu, 6. aprila, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica 3. kola Lige za opstanak Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Posušje u kojoj su Momci s Vrbasa slavili rezultatom 102:84 (23:17; 21:11; 35:26; 23:30). Početne minute utakmice nisu ni blizu dale naslutiti šta će se desiti do kraja. Igrači Proma prvih šest i po minuta utakmice ubacili su svega 6 poena, a u odbrani kao da nisu bili svjesni da igraju protiv ekipe koja ih je dva puta pobijedila ove sezone. Trener Ninić pozvao je time out, na kojem je energičnim i jako glasnim nastupom nastojao da razbudi ekipu, što je aplauzom pozdravila i publika. Pokazalo se da je to bio ključni trenutak susreta jer do kraja na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa. Za minutu i po Promo je uspio nadoknaditi zaostatak, a fantastična serija s kraja prve i na početku druge četvrtine bila je 18:0. I u drugom poluvremenu Posušje ni u jednom trenutku nije dobilo priliku da se približi, a razlika se u jednom trenutku popela i na 27 poena. U finišu se ekipa malo opustila, a svoje minute dobili su mladi Momci s Vrbasa Eldin Imamović i Velid Ugarak, a Eldin je odlično iskoristio dvije asistencije u korner i dao dvije trojke, na opće oduševljenje sjajnih, najboljih navijača na svijetu, našeg Žutog tornada. U redovima Posušja jedini s dvocifrenim učinkom bili su Amerikanci, Rayshawn Mart Yr sa 26 i Quinton Gray sa 21 poenom. U ekipi Proma, Kieffer Punter dao je 21 poen, Vasilije Kovačević svoju utakmicu sezone završio je sa 18 poena, David Zool 16, Nikola Petojević 15, Dino Alkić 11 poena i 17 skokova, Nikola Vasilevski 8, Eldin Imamović 6, Igor Josipović 4 i Nedeljko Košanin 3 poena.
Večeras smo uspjeli na pravi način revanširati se Posušju za dva poraza u prvom dijelu takmičenja i, što je mnogo važnije, napravili još jedan veliki korak ka ostanku u društvu najboljih. U četvrtak naša ekipa gostuje Orloviku u Žepču, a u narednu nedjelju, 14. aprila, u našoj dvorani dočekat ćemo ekipu Spartaka iz Prijedora.