“Sparsi” nadigrali “Promo” u borbi za trofej Kupa Mirza Delibašić

0
171

Sinoć, 27. januara  u Sarajevu je odigrana finalna utakmica Kupa BiH sistem A između KK “Spars” Sarajevo i KK “Promo” Donji Vakuf. Domaća ekipa opravdala je ulogu favorita i na kraju zasluženo slavila rezultatom 82:64. Dobar otpor “Promo” je pružio u prvom poluvremenu koje završava rezultatom 42:37. Početkom drugog poluvremena “SPARSI” prave seriju 10:0, što se na kraju pokazalo nedostižnom prednošću. Obje ekipe za vikend su igrale teške prvenstvene utakmice, “Promo” je u subotu slavio u Kaknju u okršaju sa direktnim konkurentom u donjem dijelu tabele, dok su “Sparsi” u nedjelju poraženi na gostovanju tuzlanskoj “Slobodi” u borbi za što bolju poziciju u ligi za prvaka. Međutim, umor nije spriječio obje ekipe da odigraju jednu kvalitetnu utakmicu, kakvu zaslužuje takmičenje koje nosi ime po najvećem sportisti BiH svih vremena, Mirzi Delibašiću.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Adin Vrabac sa 14 poena, Darrion Strong dao je 13, a Kenan Kamenjaš 11 poena. Za “Promo” su pogađali: Ervin Carlbe 22, Nedim Mustafica 14, Sedin Karavdić 11, Vuk Miladinović 7, Alija Islamović 4, Imran Fazlić 4 i Stavian Allen 2.
Za ekipu “Proma” bila je velika čast nastupiti u finalu ovog takmičenja, a priznanja i medalje za učešće u finalu svrstavaju se u najljepša ostvarenja našeg kluba. Zahvaljujemo ekipi “Sparsa” na odličnom prijemu i organizaciji utakmice. Posebno zahvaljujemo našim navijačima koji su i u ovoj utakmici sve vrijeme bodrili ekipu.
“Momke s Vrbasa” već u subotu očekuje nova jako važna utakmica u borbi za opstanak u društvu najboljih. U Donji Vakuf dolazi ekipa “Mladosti” iz Mrkonjić Grada. Vjerujemo da je ovaj okršaj sa “Sparsima” bila dobra priprema za subotnji meč i da će momci ponoviti dobru igru iz Kaknja, te, uz pomoć svog “Žutog tornada” doći do nove pobjede.

izvor: fb/ KK Promo