ŠK Never Stop uspješnija od KK Travnik

0
94

Danas je u sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u okviru Lige mladih SBK/KSB ŠK Never Stop ugostila odgovarajuće selekcije KK Travnik i ostvarila dvije pobjede.

Prva utakmica se igrala između kadeta. Domaći igrači pokazali su nadmoć i uvjerljivo slavili rezultatom 88:54. Od samog početka krenuli su agresivno i prednost je rasla iz minute u minutu. Titula igrača utakmice pripala je Adinu Kuriću koji je postigao 27 poena, a kod domaćina se još istakao Hamza Rujanac koji je postigao 20. Kod gostiju iz Travnika, najefikasniji  su bili Smailbegović sa 26 i Matošević sa 8 poena.

Nakon kadetskih, na parket su istrčale juniorske selekcije. I u ovom susretu su slavili dječaci iz ŠK Never Stop rezultatom 80:69. Utakmica je bila neizvjesna do sredine posljednje četvrtine kada domaćini uspijevaju otići na dvocifrenu prednost. Ponovo se istakao Hamza Rujanac koji je postigao 21 poen. Odličan je bio i Aziz Omeragić sa 17 poena. Kod Travničana, Čamdžić je postigao 21.

Tokom današnjih susreta, na ulazu u dvoranu bila je postavljena kutija s dobrovoljnim prilozima, a sve u sklopu humaniratne akcije „Jedan slatkiš za jedan dječiji osmijeh“ koji su u  suradnji sa ŠK Never Stop realizovali članovi UG Sokolica i mladi Crvenog križa Donji Vakuf.