ŠK Never Stop slavila u posljednjoj utakmici u ovoj godini

0
129

Danas je u okviru 9. kola A2 Lige – Zapad, ŠK Never Stop u Sportskoj dvorani u našem gradu ugostila ekipu KK Gračanica i upisala pobjedu rezultatom 73:67 (13:19, 24:16, 21:14, 15:18).

Gosti su bolje otvrorili utakmicu i bili bolja ekipa tokom većeg dijela prve dionice. Domaći su imali nervozan početak, a trener Suad Hodžić je pokušavao svojim igračima vratiti koncentraciju traženjem time – outova.

Ono što naši momci nisu uspijevali u prvoj, jesu u drugoj četvrtiti, a to je postizanje poena u serijama i zahvaljujući boljoj igri dolaze do preokreta i prelaze u vodstvo od sedam poena razlike. Prije odlaska na poluvrijeme ponovo dolazi do pada koncentracije i nekoliko vezanih grešaka, što Gračanica koristi i prije odlaska na odmor dolazi na samo dva poena zaostatka.

U drugom poluvremenu konce igre u svoje ruke preuzimaju iskusniji igrači, prije svih Memiš, Hodžić i Vinčević zahvaljujući kojima Never Stop odlazi na dvocifrenu prednost.

Kako su završili treću, domaći igrači igrali su i  veći dio posljednje dionice u kojoj su u jednom trenutku imali i 14 poena prednosti.

Međutim, pred sami kraj prave nekoliko bespotrebnih grešaka što gosti koriste i prilaze na pet poena zaostatka, ali za nešto više nije bilo vremena.

U pobjedničkoj ekipi, najbolji strijelci su ravnomjerno rasporedili poene, a najviše je postigao  Ismail Hodžić, 13 poena, Teo Havedžić je postigao 10, Feriz Vinčević  9, a kapiten Teo Skenderović 8 poena.

Kod gostiju, najbolji je bio Zahirović sa 23 poena.

ŠK Never Stop prvu polusezonu u trećem rangu takmičenja u našoj zemljij završava sa tri pobjede i šest poraza, od kojih su neki bili kao posljedica neiskustva mladih igrača kojima je ovo prva sezona u seniorskoj košarci, te smo uvjereni da će ova ekipa vremenom samo rasti i ostvarivati sve bolje rezultate.