Rukometaši RK “Donji Vakuf” u vatrenoj završnici odigrali neriješeno

0
186

Danas je u Sportskoj dvorani Donji Vakuf  u okviru 1. Lige F BiH – Sjever odigrana utakmica između RK Donji Vakuf i RK Gradačac.

Prisutni ljubitelji rukometa mogli su uživati u borbenoj utakmici između dva izjednačena rivala.

Domaći su sa dosta borbenosti započeli utakmicu, te su pokazali više inicijative kada je riječ o napadu. Ipak gosstujući rukometaši kroz cijeli tok prvog poluvremena pratili su domaće i nisu im dozvoljavali da se rezultati odlijepe. Rezultat na poluvremenu je bio 15:13 u korist domaćina RK Donji Vakuf.

Kada se činilo da će domaći nastaviti sa brzom igrom i u drugom poluvremenu uslijedio je pad. Gosti pokazuju bolju organizaciju i kroz par brzih kontra napada preuzimaju vodstvo koje održavaju do zadnjih par minuta utakmice. Tada se probudio novi nalet energije kod rukometaša RK Donji Vakuf i uz stabilnu odbranu i efektne kontra napade u zadnjim sekundama utakmice postižu pogodak za izjednačenje.

Rezultat na kraju utakmice 28:28