Prva pobjeda seniora ŠK Never Stop u zvaničnoj utakmici na domaćem terenu

0
327

Večeras je u Sportskoj dvorani u okviru šestog kola A2 lige Bosne i Hercegvin, odigrana košarkaškra utakmica u kojoj je ŠK Never Stop upisala prvu domaću pobjedu protiv izabrane selekcije KK Star iz Fojnice.

Donjovakufska ekipa je nakon velike borbe upisala pobjedu rezultatom 82:69 (14:16, 23:14, 20:22, 25:17)

Tokom prve četvrtine ekipe su bile izjednačene i niko nije uspio ostvariti uvjerljiviju prednost, tako da se na prvi kratki odmor odlazi s dva koša prednosti za goste.

Domaći u drugoj dionici preuzimaju inicijativu, podižu nivo igre u napadu i ubacuju nekoliko vezanih trica, što je dovoljno za prednost na poluvremenu.

Treća četvrtina je bila slična prvoj, obje ekipe su igrale solidnu odbranu uz nekoliko atraktivnih koševa.

U posljednjih deset minuta ŠK Never Stop ulazi s blagom prednošću. Iskusni igrači daju odličan doprinos, dok mladi igraju presing zahvaljujući kojem postižu nekoliko laganih poena, pa je tako prednost u jednom trenutku iznosila čak 12 poena.

Posebno se istakao Ajdin Ćurić sa dva atraktivna zakucavanja iz kontre.

Gosti se ne predaju i smanjuju zaostatak na samo pet poena, međutim, trener Suad Hodžić traži minut odmora nakon kojeg njegova ekipa ponovo preuzima konce igre i održava sigurnu prednost do samog kraja utakmice.

Na kraju, vrijedi naglasiti da su svi igrači dali svoj doprinos, dok su se na čelu liste strijelaca izdvojili Ismail Hodžić koji je postigao 18 poena, Ajdin Ćurić sa 14, dok su Feriz Vinečević i Tahir Mehić postigli po 13.

Vrijedi još jednom ponoviti da je ovo bila prva domaća pobjeda u zvaničnoj utakmici kada je pitanju novoformirana seniorska selekcija ovog kluba, koji se sada nalazi na omjeru od dvije pobjede i četiri poraza nakon šest odigranih kola.