“Promo” u prelijepoj atmosferi Sportske dvorane Donji Vakuf završio sezonu

0
180
Sinoć, 30. aprila, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica posljednjeg kola regularnog dijela sezone Prvenstva za košarkaše između KK Promo i HKK Široki. Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine i najbolja ekipa Prvenstva, tim iz Širokog Brijega opravdao je ulogu velikog favorita i zasluženo slavio rezultatom 68:117 (10:35; 14:26; 21:31; 23:25).
Prije početka utakmice predsjednik Skupštine KK Promo, Almin Skrobo, uručio je zahvalnice pojedincima, kompanijama i javnim institucijama koje su pomogle da klub odigra svoju najbolju sezonu u historiji. Nakon utakmice za igrače, trenere i članove uprave oba tima, kao i sponzore KK Promo organizirana je zajednička večera u Motelu Otoka.
Izvještak KK”Promo” sa utakmice:
Od samog početka bilo je jasno da su igrači Proma u svojim glavama već na odmoru, moramo priznati zasluženom. S druge strane, Širokobriježani, koje već u srijedu očekuje početak Lige za prvaka, ušli su jako u utakmicu i već nakon pet minuta imali dvadesetak poena prednosti. U drugom poluvremenu trener Jusup povukao je prve zvijezde kluba s parketa, ali su mladići koji su dobili minute odigrali odlično i uspješno održali veliku prednost iz prvog dijela utakmice. Najefikasniji u ekipi gostiju bio je Mile Čović sa 18 poena, Luka Božić dao je 16 (10 asistencija), Ivo Ćavar 15, Marko Damjanović 12, a Josip Bilinovac 10 poena. U ekipi Proma Eman Šertović dao je 18, Uroš Ilić 15, Aleksandar Ilić 14, Ivan Pendić 9, Dino Alkić 6, Ibrahim Mulaomerović 4 i Mensur Čavak 2 poena.
KK Promo završio je sezonu na odličnom sedmom mjestu, sa jednakim brojem bodova kao i šestoplasirano Posušje. Sigurno da čestitke za ovaj uspjeh zaslužuju svi igrači, koji su nosili žuti dres u ovoj sezoni, stručni štab na čelu sa Bobanom Ninićem, uprava kluba, sponzori i, naravno, najbolji navijači na svijetu, naš Žuti tornado, čija podrška je bila odlučujuća u ključnim utakmicama. Hvala još jednom svima, nadamo se da ćemo i u narednoj sezoni donijeti ponovo mnogo radosti za sve nas.- informišu iz KK”Promo”.