Promo poražen od Sparsa

0
114

KK Promo je danas u okviru Prvenstva BiH za košarkaše na domaćem parketu poražen od ekipe Sparsa iz Sarajeva rezultatom 71:95 (22:26; 17:18; 19:29; 13:22).

Naši momci su odlično otvorili utakmicu i prvih nekoliko minuta bili u vodstvu. Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri, ali gosti na prvi kratki odmor odlaze s prednošću od četiri poena.

U sličnom ritmu je protekla i druga četvrtina, a igrači Proma su i u ovom periodu dobro parirali favorizovanim gostima iz Sarajeva.

Ipak, u trećoj četvrini igrači Sparsa pokazuju kvalitet, raznolikost u napadu i počinju graditi prednost koja se uglavnom kretala oko 20 poena razlike i koju su bez problema održavali do kraja.

U Promu se osjetio nedostatak Gatlingovih poena i njegovih rješenja u napadu.

U gostujućem sastavu najefikasniji je bio Imran Polutak sa 20 poena, Marko Ramljak dao je 18, Remy Abell 16, a Jakov Mustapić 13. Eman Šertović u ekipi Proma postigao je 16 poena, Ibrahim Mulaomerović 14, Aleksandar Ilić 13, Ivan Pendić i Uroš Ilić po 10, a Dino Alkić 8 poena.

Promo u sljedećem kolu gostuje u Banja Luci kod ekipe Borca, u krajem aprila će odigrati posljednju utakmicu pred domaćom publikom.