Promo poražen od KK Bosna Royal

0
112

Sinoć je Sarajevu odigrana utakmica pretposljednjeg kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Bosna Sarajevo i KK Promo Donji Vakuf.

Rezultatski ovaj meč Promu nije značio gotovo ništa, dok je Bosni pobjeda bila prijeko potrebna u borbi za opstanak. Nakon izjednačene tri četvrtine, Bosna je u zadnjem periodu, prije svega zahvaljujući agresivnoj odbrani, uspjela doći do pobjede rezultatom 85:73 (17:20; 25:23; 21:16; 22:14). Nedostatak rezultatskog imperativa trener Ninić iskoristio je da mladom Čavku da veću minutažu na velikoj sceni, a naš Menso dosta dobro je iskoristio svoje više od 22 minute na parketu. Kako je i najavljeno, nakon što je obezbijeđen opstanak, Momci s Vrbasa nastoje u preostalim utakmicama da što više uživaju u igri.

S druge strane, u igri Bosne primjetno je bilo da igraju pod velikim pritiskom, što je često dovodilo i do neuobičajenih grešaka nekih iskusnijih igrača. Na kraju, ipak je Bosna pokazala više agresivnosti i htijenja u zadnjem periodu i došla do bodova, koji joj produžavaju nadu u opstanak. No, za to će im u posljednjem kolu trebati pobjeda u Mejdanu protiv sjajne Slobode i poraz Radnika u Bijeljini od Leotara. Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Jonathan Davis sa 22 poena, Enis Memić dao je 20, Imran Fazlić 19, Ali Mašić 11, Luka Bulashvili 7, dok je bivši kapiten Proma, Nedim Mustafica, koji je pojačao Bosnu u zadnja 4 kola, dao 6 poena. U ekipi Proma Ibrahim Mulaomerović dao je 17, Aleksandar Ilić 16, Eman Šertović 15, Ivan Pendić 14, Uroš Ilić 5, Mensur Čavak 4 i Dino Alkić 2 poena.

U posljednjem kolu naredne subote u Donji Vakuf dolaze naši prijatelji iz Širokog Brijega, ekipa koja je danas deklasirala Radnik iz Bijeljine i obezbijedila prvo mjesto nakon regularnog dijela sezone. Bit će to prilika da se odigra jedna lijepa utakmica dva prijateljska kluba i da na pravi način pozdravimo Momke s Vrbasa, koji su odigrali najuspješniju sezonu u historiji kluba. Naime, kako god da završe susreti zadnjeg kola, Promo će završiti najmanje na sedmom mjestu tabele. Klub iz jednog malog grada, sa skromnim budžetom u odnosu na druge ekipe, još jednom je pokazao da se kvalitetnim radom i maksimalnom požrtvovanošću svih članova jedne sportske porodice, može doći do velikih rezultata. Zadnju utakmicu sezone iskoristit ćemo i da zahvalimo svima koji su nam pomogli da se uspješno borimo sa najboljima u državi. Utakmica protiv Širokog, najtrofejnijeg bh. kluba, ujedno je i najljepši završetak sezone.