Promo pobijedio Zrinjski!

0
232

Danas je  u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u okviru trećeg kola Lige BiH za košarkaše KK Promo ugostio HKK Zrinjski i na krilima sjajnog Gatlinga slavio pobjedu rezultatom 74:72.

Gosti su bolje otvorili susret, a domaćine je tokom prve četvrtine svojim poenima u igri držao Carl Dylan. Zrinjski je u istom ritmu nastavio i u drugoj četvrtini i sjajnom odbranom u jednom trenutku otišao i na 12 poena prednosti. U prvih sedam minuta druge četvrtine uspjeli su držati domaćina na samo tri postignuta poena. Ali tada na scenu stupa nezaustavljivi Shane Gatling koji s nekoliko odličnih reakcija smanjuje prednost Mostaraca koja je do poluvremena spala na šest koševa.

I tokom treće četvrtine Zrinjski je držao vodstvo i ponovo u jednom trenutku imao dvocifrenu prednost.

U posljednjoj dionici „Momci s Vrbasa“ ubacuju u brzinu više, počinju igrati agresivniju odbranu i pogađati dalekometne šuteve. Ponovo se istakao Gatling koji je pogodio nekoliko teških šuteva za tri poena u najvažnijim trenucima i odigrao agresivnu odbranu jedan na jedan. Amerikanac je do kraja uspio postići 32 poena, pogodio je četiri trice i ukrao tri lopte. Najveću podršku je imao u svom sunarodnjaku Carl Dylanu koji je postigao 18 poena i ostvario 14 skokova. All round učinkom se istakao i današnji debitant, još jedan Amerikanac Jerome Adger koji je postigao deset poena.

Kod gostiju, najučinkovitiji su bili Josip Naletelić i Mile Čović koji su postigli po 15 poena.

Naši košarkaši će u srijedu na svom parketu u okviru zaostale utakmice iz prvog kola ugostiti ekipu Leotara iz Trebinja.