“Promo” pao u drugom poluvremenu u Mejdanu

0
59
U subotu, 11. marta, u Tuzli je odigrana utakmica 17. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK “Sloboda” Tuzla i KK “Promo” Donji Vakuf. Domaća ekipa opravdala je ulogu velikog favorita i slavila rezultatom 84:73 (20:22; 22:23; 21:15; 21:13).- piše na zvaničnoj stranici KK”Promo” Donji Vakuf.
Ipak, igrači Slobode morali su se dobro pomučiti dok su slomili otpor večeras, u većem dijelu utakmice, dobrih i borbenih Momaka s Vrbasa. U prvom poluvremenu potpuno izjednačena borba, a obje četvrtine dobija Promo minimalnom prednošću. Ključne minute, u kojima je Sloboda uspjela okrenuti rezultat i steći osjetniju prednost desile su se na početku trećeg i četvrtog perioda. Obje dionice domaći su otvorili serijom 7:0. Promo se mučio s realizacijom i prenosom lopte, a da nije bilo kvalitetnih reakcija u odbrani, lako su domaći mogli mnogo ranije prelomiti utakmicu. Pokušali smo u finišu uhvatiti priključak, ali nismo pogodili nekoliko vanjskih šuteva.
Najefikasniji u redovima Slobode bio je Almir Hasandić sa 19 poena, Joshua Aaron Scott dao je 15, Adi Alikadić i Zoran Talley po 12 poena. Strijelci za Promo bili su: Eman Šertović 19, Armin Kalić 17, Alonzo Campbell 12, Emad Nezirić 10, Dino Alkić 7, Benjamin Bajramović 4 i Evel Hadžiselimović 2 poena.
Za ekipu Slobode bila je ovo jako bitna utakmica, u kojoj nisu imali pravo na grešku, u borbi da ostvare poziciju na tabeli koja vodi u doigravanje. S druge strane, naša ekipa nije toliko opterećena rezultatom, jer smo u ranijim mečevima skoro pa postigli osnovni cilj, opstanak u društvu najboljih. I pored toga, momcima očigledno ne fali motivacije i bit će pravo uživanje gledati ih narednog vikenda, kada ćemo ugostiti jednu od najboljih ekipa lige, sarajevsku Bosnu. Na kraju, moramo pohvaliti igru dva nova igrača u našem timu, Armina Kalića i Emada Nezirića, koji su se odlično snašli na terenu.