“Promo” bolji od “Zrinjskog”

0
173
U subotu, 16. januara, u Donjem Vakufu odigran je susret 15. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Zrinjski Mostar. U odličnoj i krajnje neizvjesnoj utakmici minimalnu pobjedu slavio je Promo rezultatom 84:83 (21:10; 17:28; 31:22; 15:23).
Promo je bio bolji u prvom periodu nakon kojeg ima 11 poena prednosti. No, slijedi crna rupa u igri domaćih košarkaša, Zrinjski pravi seriju od čak 16:0. Činilo se da su kola krenula nepovratno nizbrdo, ali tako nije mislio najbolji igrač utakmice, kapiten Proma, Nedim Mustafica. Njegovi poeni i asistencije održavaju utakmicu u egalu i na poluvremenu na semaforu stoji 38:38. U trećem periodu obje ekipe su se raspucale sa linije za tri poena, ali nešto više koncentracije imali su domaći i u zadnjih deset minuta ulaze sa prednošću od devet poena. U samom finišu prava drama, Zrinjski je, zahvaljujući odličnom Vranješu i nekoliko nelogičnih grešaka igrača Proma, stigao prednost. U zadnjoj minuti Zlomislić s penala donosi pola koša prednosti Zrinjskom. Na drugoj strani istom mjerom uzvraća Wilson. Zrinjski ima 20 sekundi za zadnji napad, no dva njihova pokušaja da upute šut sjajno brani visoki Mulaomerović i bodovi ostaju u Donjem Vakufu. U ekipi Zrinjskog najbolji je bio Tihomir Vranješ sa 24 poena, Luka Anđušić dao je 20, dok je najboljeg strijelca Zrinjskog i nekadašnjeg igrača Proma, Erwina Carlbeja odbrana Proma limitirala na skromnih 7 poena. Nedim Mustafica dao je 29 poena uz 9 skokova, CJ Wilson 28 poena, Antonio Wade 10, Berin Gudić 6, Admir Džihan, Ibrahimović Mulaomerović i Brian Battle po 3 i Dino Alkić 2 poena. Bio je ovo četvrti međusobni okršaj Proma i Zrinjskog i treća utakmica sa triler završnicom u kojoj se bukvalno pobjednik odlučuje u zadnjim sekundama.
Pored izuzetno vrijedne pobjede Momaka s Vrbasa, ova utakmica ostat će upisana kao prvi sportski događaj u Donjem Vakufu koji je direktno prenosila državna televizija, BHT 1. Vjerujemo da su naši navijači u Donjem Vakufu i diljem Bosne i Hercegovine i svijeta zadovoljni prikazanom igrom i pobjedom nad renomiranim protivnikom. Večerašnji trijumf posvećuje o upravo njima, našem Žutom tornadu. Dat ćemo sve od sebe da se na sportskom terenu izborimo za neki novi prenos u budućnosti, kada u našoj Promo areni budu najbolji navijači na svijetu.