Poraz “Proma“u Širokom

0
84

izvor: fb/ KK Promo

U petak, 10. novembra, u Širokom Brijegu odigrana je utakmica šestog kola Prvenstva BiH za košarkaše između HKK Široki TT kabeli i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj je domaća ekipa slavila uvjerljivu pobjedu rezultatom 89:55 (20:18; 24:12; 24:7; 21:18). Promo je bio ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini, a onda, u naredne dvije na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa. Iz minute u minutu su dizali prednost, a igrači Proma nisu nalazili načina da zaustave raspoložene šutere, kao ni da odigraju kvalitetno u napadu. Na kraju trećeg perioda bilo je nedostižnih 32 poena razlike i ostalo je još samo da se utakmica privede kraju. Josip Čović predvodio je strijelce Širokog sa 15 poena, Josip Jukić i Martin Junaković po 11, Mile Čović 10, a Mateo Čolak i Duje Brala po 8 poena. Kieffer Punter i Nikola Vasilevski dali su po 12 poena u Promu, Dino Alkić 11, Ibrahim Mulaomerović 10, Marcus Garret i Vasilije Kovačević po 4, te Nikola Petojević 2 poena.
Višestruki prvak naše zemlje večeras je održao pravu lekciju našim mladićima. Rezultat, svakako, za zaborav, ali se nadamo da će momci izvući pravu pouku iz ovog poraza, koja će im pomoći u narednim jako bitnim utakmicama za naš tim. U narednom kolu gostujemo Slaviji u Istočnom Sarajevu, a onda nam u goste dolazi ekipa Posušja. Vjerujemo da su to mečevi u kojima možemo popraviti utisak i postići mnogo bolji rezultat.