Poraz “Proma” na gostovanju u Trebinju

0
93
U subotu, 25. marta, u Trebinju je odigrana utakmica 19. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Leotar Trebinje i KK Promo Donji Vakuf, u kojem je domaća ekipa opravdala ulogu velikog favorita i slavila rezultatom 89:60 (21:15; 26:20; 12:12; 30:13). Promo se ravnopravno nosio s protivnikom samo u prvih pet minuta, nakon čega domaći uspijevaju da se odlijepe. U drugoj četvrtini stižu do dvocifrene prednosti, koju su manje-više držali sve do kraja trećeg perioda, a onda su u zadnjih deset minuta potpuno razbili vidno umorne Momke s Vrbasa.
Izvještaj sa utakmice KK”Promo” / izvor: fb / KK Promo
Očigledno je bilo da su domaći odlično skautirali naš tim, u odbrani su maksimalnu pažnju posvetili najboljem strijelcu Proma i cijele lige, Emanu Šertoviću, a sa skraćenim rosterom naše ekipe teško da se bolje i moglo. Dejan Šakotić bio je najefikasniji igrač utakmice sa 22 poena, Srđan Milanović i Stefan Adžić dali su po 14, a Nedeljko Košanin 11 poena. Jedini dvocifren u ekipi Proma bio je kapiten Dino Alkić sa 14 poena, Armin Kalić, Eman Šertović i Evel Hadžiselimović dali su po 9, Benjamin Bajramović 8, Alonzo Campbell 4, Mensur Čavak i Eldin Imamović po 3 i Emad Nezirić 1 poen. Ovu utakmicu posebno će pamtiti mladi Eldin Imamović, koji je dobio priliku u zadnjoj minuti i zahvalio se treneru Džihanu na najbolji mogući način, pogodivši trojku, svoje prve prvoligaške poene.
Uprkos teškom porazu, zahvaljujući uvjerljivom slavlju Širokog protiv Zrinjskog u Mostaru, nakon ovog kola naša ekipa je i teoretski obezbijedila opstanak u društvu najboljih. Naravno da već nekoliko kola ne sumnjamo u dostizanje tog cilja, ali sad je to i službeno. Do kraja imamo još tri utakmice, protiv Slavije i Borca kući i protiv Zrinjskog u gostima, u kojima ćemo tražiti što bolji rezultat. Na isteku za nas veoma turbulentne sezone, sa mnogo rotacija i na klupi i u igračkom kadru, dolazi vrijeme za analize, traženje odgovora gdje su pravljene greške i, nakon toga, što bolje planiranje i priprema za narednu sezonu.