Nakon produžetaka KK “Promo” poražen u Trebinju

0
39
U nedjelju, 24. decembra, u Trebinju je odigrana utakmica 12. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Leotar Trebinje i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj je domaća ekipa slavila nakon produžetka rezultatom 110:98 (20:24; 12:23; 32:13; 30:34; 16:4). Kao i obično, utakmica ova dva rivala donijela je neizvjesnu završnicu. Promo je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu i taj period završio sa plus 15 poena na svom kontu. Ključni period, u kojem su Trebinjci pokazali zašto su godinama jedna od najboljih domaćih ekipa Lige, Leotar je u potpunosti nadigrao naše momke i okrenuo rezultat u svoju korist. Na dvije minute do kraja, na šest poena prednosti za Leotar, činilo se da će do kraja lagano doći do pobjede, ali Momci s Vrbasa uspjeli su fantastičnom borbenošću izboriti produžetak bacanjima Puntera na tri sekunde do kraja. Ipak, pokazalo se da su to bile zadnje dobre minute večeras, jer je Leotar u produžetku jednostavno bio bolja i koncentriranija ekipa u oba smjera, što je rezultiralo i uvjerljivom pobjedom. Igrač utakmice bio je fantastični Dejan Šakotić sa 36 poena (5/6 za tri poena), Vasilije Milović dao je 25, Stefan Glogovac 24, a Nemanja Milidragović 14 poena. Kieffer Punter predvodio je strijelce Proma sa 28 poena, Igor Josipović dao je 23, Dino Alkić 13 (13 skokova), Nedeljko Košanin 9, David Zool 8, Ibrahim Mulaomerović i Nikola Petojević po 6, Nikola Vasilevski 3 i Vasilije Kovačević 2 poena.
I pored poraza, ne smijemo biti nezadovoljni igrom naše ekipe, pogotovo jer su dva igrača praktično stigli prije par dana u Donji Vakuf, ali su i Josipović i Košanin pokazali da se na njih itekako može računati u nastavku takmičenja. Do kraja ove kalendarske godine, u narednu subotu, u Donjem Vakufu igrat ćemo domaću utakmicu protiv KK Spartak iz Prijedora. Nadamo se da ćemo, uz pomoć naših navijača, pobjedom zatvoriti 2023. godinu.
izvor: fb / KK Promo