MNK Radnik 2022 ostvario veliku pobjedu

0
194

Noćas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu u sklopu 9. kola Prve futsal lige FBiH grupa ZAPAD, pred oko 250 gledalaca ekipa MNK Radnik 2022 je ugostila ekipu NK jajce iz Jajca i upisala veliku pobjedu nakon nekoliko preokreta.

Domaći su slabo otvorili utakmicu, nisu uspjeli nametnuti svoju igru i previše su griješiil u dodavanjima. Gosti su znali iskoristiti slab ulazak u utakmicu Radnika i nakon prvog poluvremena su imali vodstvo 0:2.

Ali Donjovakufljani se bude u drugom poluvremenu i dolaze do ekspresnog izjednačenja preko Mirnesa Došlića i Tarika Turkura. Nakon toga, ponovo dolazi do pada u igri što gosti koriste i ponovo dolaze u vodstvo od dva gola razlike.

Međutim, domaći se ne predaju i sve snage bacaju u napad, uvode petog igrača u polje i uspijevaju doći do izjednačenja. Nakon izjednačenja, Radnik i dalje nastavlja napadati i preko Hakije Mešana dolazi u zasluženo vodstvo.

Jajčani se nisu mogli pomiriti s porazom i počeli su vrštiti pritisak na sudijski par i delegata. Najviše nervoze je pokazao Vunić Jusuf koji se pokušao obračunati s domaćom klupom.

Radnik je do kraja preko kapitena Tutkura uspio postići još jedan gol za konačnih 6:4.
Donjovakufski klub je zadržao drugu poziciju na tabeli sa skorom od šest pobjeda, jednim porazom i jednim neriješenim rezultatom