Košarkaši Proma poraženi u Bratuncu

0
92

U nedjelju, 10. januara, u Bratuncu je odigrana utakmica 14. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Bratunac TRB i KK Promo u kojoj su slavili domaći košarkaši rezultatom 77:64 (19:11; 26:20; 9:20; 23:13).
U uvodnim minutama utakmice vodila se izjednačena borba. No, nakon vodstva Proma 9:11, Bratunac pravi seriju 19:2 i dolazi do velike prednosti, koja je na poluvremenu iznosila 14 poena. U trećoj četvrtini Promo je odigrao odlično, limitiravši domaće na svega poena, čime je uhvatio rezultatski priključak. U zadnjem periodu mnogo nervoze i grešaka na obje strane. Dugo na semaforu stoji 54:52, da bi Promo tek iz četvrtog pokušaja uspio poravnati. Činilo se da će utakmica ući u neizvjesnu završnicu, ali pri rezultatu 61:61, Bratunac pravi seriju 8:0, a za novi preokret igrači Proma nisu imali više ni vremena ni snage. Treba napomenuti da je ekipu u tekućem prelaznom roku napustio Željko Klještan, pa su zbog kraćeg u ovoj utakmici Mustafica i Wilson igrali svih 40 minuta, a zbog povrede Mulaomerovića, gotovo čitav susret na parketu je proveo i Berin Gudić. U domaćoj ekipi Marko Rikalo i Dejan Ćup dali su po 15 poena, Radenko Pilčević 13, Matija Žunić 11, a Aleksandar Danilović 10 poena. Najbolji u ekipi Proma bio je kapiten Nedim Mustafica sa 24 poena i 12 skokova, double-double učinak imao je i Berin Gudić sa 13 poena i 13 skokova, CJ Wilson dao je 7, Miloš Kostić 6, te Admir Džihan i Dino Alkić po 2 poena.
U ime uprave KK Promo i u ime Momaka s Vrbasa upućujemo tople riječi zahvalnosti našim Vakufljanima u Bratuncu, Mićku Nenadu i njegovoj sestri Bilji s porodicom, koji su nas i ovaj put dočekali na najljepši način i častili cijelu ekipu večerom.
Narednog vikenda u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu gostuje odlična ekipa Zrinjskog, no naši momci pokazali su da se svojom borbenošću mogu nositi sa svim ekipama lige i sigurno će dati sve od sebe da iznenade favoriziranog protivnika.