KK “Promo” Donji Vakuf upisao poraz protiv KK “Budućnost” Bijeljina

0
274

Večaras su košarkaši KK “Promo” Donji Vakuf protiv KK “Budućnost” Bijeljina otvorili novu sezonu u elitnom rangu bh. košarke.

Prva četvrtina nije dobro počela za naše košarkaše, te su nakon prve četvrtine bili u zaostatku od deset poena. Košarkaši Budućnosti bili su brži i jači. Borili su se za svaku loptu, te naši košarkaši nisu mogli da uvežu par uzastopnih napada. Ipak nakon kratkog odmora “Žuti tornado” se budi i igra je dosta fluidnija.

Kroz cijelu drugu četvrtinu košarkaši KK “Promo” Donji Vakuf bili su dominantniji i to se pokazalo i u rezultatu. Na krilima Jordan Watsona rezultat se mijenja, a prednost KK “Budućnosti” Bijeljina pada. KK “Promo” Donji Vakuf odnio je pobjedu u drugoj četvrtini rezultatom 27 naprema 21 i tako na poluvrijeme otišao sa zaostatkom od četiri poena.

Rezultat na poluvremenu KK “Promo” Donji Vakuf 36 – KK “Budućnost” Bijeljina 40.

Pokušao je “Žuti tornado” brzom igrom ostvariti prednost nakon poluvremena, međutim igrači Budućnosti bili su spremni i nisu dozvolili našim košarkašima fluidnu igru. Ipak borbenost je bila na našoj strani, te sa skoro izjednačenim rezultatom završava se treća četvrtina. U samu završnicu utakmice naši košarkaši ušli su sa rezultatom 57 – 63.

Sama završnica utakmice bila je prilično vatrena. Igralo se fluidno praktično koš za koš, te je dvije minute prije kraja rezultat glasio KK “Promo” Donji Vakuf 76 – KK “Budućnost” Bijeljina 79. Publika je u tom momentu stala na noge i svim glasom bodrila naše košarkaše do pobjede.

Samo 30 sekundi prije kraja košarkaši KK “Budućnost” Bijeljina dobijaju dva slobodna bacanja koja uredno ubacuju i time nade za pobjedu naših košarkaša skoro padaju u vodu.

Međutim prava drama nastaje nakon tog slobodnog bacanja. Žuti tornado je skupio energiju publike te su u samom finišu utakmice pogodili kako bi odveli utakmicu u produžetke.

Rezultat nakon regularnog vremena: KK “Promo” Donji Vakuf 83 – KK “Budućnost” Bijeljina 83.

U produžetcima momcima sa Vrbasa ponestalo je nešto snage i to se itekako vidjelo. Previše propuštenih prilika i manjak sreće doveli su do toga da KK “Promo” Donji Vakuf izgubi ovu utakmicu.

Rezultat nakon produžetaka KK “Promo” Donji Vakuf 95 – KK “Budućnost” Bijeljina 97.

Statistički najbolji igrač na terenu bio je Vojin Ilić. Igrač KK “Budućnost” Bijeljina upisao je 33 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

U redovima KK “Promo” Donji Vakuf kvalitetnu partiju pružili su Eman Šertović koji je upisao 22 poena, 5 skokova, 4 asistencije i Jordan Watson koji je upisao 21 poen, 3 skoka i 5 asistencija.

Iako su košarkaši KK “Promo” Donji Vakuf započeli sezonu sa porazom iz igre koju su pokazali večeras može se vidjeti da je pred nama jedna kvalitetna sezona košarke. Igrači su spremni na sve izazove i današnja utakmica pokazala je da su spremni da se bore za svaku loptu i za svaki bod.

Publika je kao i uvijek bila na visini zadatka, te su kroz cijelu utakmicu snažno bodrili svoje košarkaše.