KK Promo Donji Vakuf, ubilježio pobjedu u Zenici protiv ekipe “Čelik”

0
78

U srijedu, 29. decembra, u Zenici je odigrana utakmica 11. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Čelik Zenica i KK Promo Donji Vakuf, koja je završena pobjedom Proma rezultatom 67:107 (13:23; 28:22; 8:30; 18:32).
Obzirom na sve probleme u kojima se nalazi zenički klub, odlazak trenera i nekoliko prvotimaca, sve osim pobjede Proma bilo bi ravno čudu, koje se danas ipak nije desilo. Od početka se vidjelo da mladi igrači Čelika, zajedno sa veteranom i nekadašnjim igračem Proma, Rankom Križanovićem, ne mogu da pariraju Donjovakufljanima.
Nakon prih petnaest minuta igre razlika u korist gostiju iznosi 17 poena. No, onda slijedi preuranjeno opuštanje i zahvaljujući seriji 10:0, Čelik na poluvrijeme odlazi sa samo četiri poena u minusu.
Drugo poluvrijeme Promo je otvorio furiozno. U cijeloj trećoj četvrtini dozvolili su Čeliku samo 8 poena, od čega 4 iz igre i četiri iz slobodnih bacanja. Pobjednik je praktično riješen u ovom periodu i do kraja se prednost samo povećavala za konačnih plus 40. Benjamin Bajramović sa 14 poena predvodio je strijelce Čelika, Emir Čerkezović dao je 13, Kristijan Tomić 12, a Ranko Križanović 10 poena. Najefikasniji igrač utakmice bio je Aleksandar Ilić sa 31 poenom, Dylan Carl dao je 21 (11 skokova), Shane Gatling 14, Uroš Ilić 13, Ivan Pendić 12, Jerome Adger 9, Admir Džihan 6 i Mensur Čavak 1 poen.
Utakmicu je s tribina pratilo pedesetak naših navijača, koji nisu žalili truda i vremena da daju podršku Momcima s Vrbasa u pohodu na prvu gostujuću pobjedu sezone. Mnogo im hvala na tome, sve nas je usrećio povratak Žutog tornada na gostujuće tribine.
Ekipa je odigrala tačno koliko treba da se savlada ovako oslabljena ekipa Čelika i za to zaslužuje čestitke. Ali, čestitke svakako zaslužuju i domaćini koji, uprkos svim problemima, ne odustaju, hrabro igraju koliko mogu i čekaju bolje dane u gradu koji je nekada bio sinonim za odličnu košarku. Iskreno se nadamo da će naši sportski prijatelji što prije prevazići krizu i vratiti Čelik na staze stare slave.