KK Promo Donji Vakuf u uzbudljivoj utakmici savladao KK Zrinjski Mostar

0
106
U subotu, 7. januara, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica desetog kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo Donji Vakuf i KK Zrinjski Mostar, u kojoj su Momci s Vrbasa upisali veoma važnu pobjedu rezultatom 98:88 (29:24; 22:25; 24:25; 23:15).
Tokom cijelog prvog poluvremena Promo je imao prednost, ali nikako nije uspijevao da se osjetnije odvoji. U trećoj četvrtini Zrinjski je uspio u potpunosti da uhvati priključak, a onda i da povede. Ipak, trojkom Šertovića Promo uspijeva s prednošću od pola poena ući u zadnji period. Sve vrijeme igrala se efikasna košarka, s puno posjeda i bilo je pitanje koja od ekipa će prva posustati, odnosno ko će prvi zaigrati bolju odbranu. Po ko zna koji put, uz pomoć svojih sjajnih navijača, Momci s Vrbasa pronalaze potrebnu energiju i dolaze do sigurne pobjede.
U gostujućoj ekipi Antwan Maxwell dao je 21 poen, Abraham Glen 17, Filip Božić 14, a Robert Soldo 10 poena. Za Promo, Jordan Watson dao je 27 (10 asistencija), Eman Šertović 21, Benjamin Bajramović 13, Dino Alkić 11 (11 skokova), Eric Bush 11, Alonzo Campbell 11, te Nikola Šućov 4 poena.
Bila je ovo jedna od najvažnijih utakmica sezone za Promo. Pobjedom smo se dodatno odvojili od ekipa sa dna tabele, među kojima je i Zrinjski i mnogo lakše ulazimo u nastavak takmičenja. Pogotovo jer nam slijedi izuzetno težak raspored, od četiri utakmice, tri su protiv vodećih ekipa lige. Posebnu ulogu u večerašnjoj pobjedi imao je naš Žuti tornado, koji nam je dao vjetar u leđa kad je bilo najpotrebnije i zajedno smo otvorili novu godinu na najljepši način, poručili su iz KK Promo Donji Vakuf.