Borac prejak za Promo

0
248

KK Promo je večeras u Sportskoj dvorani u okviru 3. kola Prvenstva BiH za košarkaše poražen od ekipe KK Borac iz Banja Luke rezultatom 53:75.

Iako znatno oslabljeni i sa skraćenim rosterom, gosti iz Banja Luke su od samog početka nametnuli svoju igru i stekli početnu prednost koju su održavali tokom cijele prve četvrtine.

Playmaker Borca, omaleni Jarrod West bio je nezustavljiv za odbranu Proma. U prvom poluvremenu je uspio pogoditi čak pet šuteva za tri poena.

Iako je većinu prvog poluvremenu Promo držao priključak i zaostajao svega nekoliko poena razlike, gosti pred sam kraj poluvremena odlaze na plus devet.

Borac otvara bolje i drugo poluvrijeme, dok domaći igrači ulaze u seriju grešaka, tako da je prednost Banjalučana iz napada u napad samo rasla. Iako se Momci s Vrbasa nisu predavali do samog kraja, nisu uspjeli izboriti ništa više od časnog poraza od objektivno kvalitetnije ekipe koja uporedo nastupa i u ABA 2 ligi.

Iako Promo večeras nije imao izrazito raspoloženog igrača, Kieffer Punter je ubacio 17 poena, Zool Kueth je dodao 12, a Marcus Garret 12.

Kod Borca, već spomenuti Jarrod West je brojao do 30, uz šest trojki i četiri ukradene lopte. Pored njega, Kristijana Ateljević je ubacio 18 uz savršen šut iz igre, dok je Boris Dragojević dodao 15 poena.