FOTO/Pobjeda “Proma” za kraj godine

0
145
Večeras je u Donjem Vakufu odigrana je utakmica 12. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Kakanj u kojoj je Promo, preokretom u drugom poluvremenu, došao do pobjede rezultatom 72:65 (14:19; 16:19; 19:11; 23:16).
Bio je ovo direktni duel ekipa za začelja tabele, jako važna utakmica u kojoj je Promo, nakon serije poraza, bio pod imperativom pobjede. No, ekipa Kaknja, koja je nastupila bez povrijeđenog Fazlića, također je tražila rezultat za bijeg sa dna tabele. Prvo poluvrijeme mnogo bolje odigrali su gosti. Odbrana Proma nije bila na nivou, a ključnih osam poena razlike na poluvremenu Kakanjci su dali iz kontranapada. U drugom poluvremenu Momci s Vrbasa konačno su zaigrali kako znaju, prije svih sjajni CJ Wilson, kojeg je učinkom u napadu pratio i kapiten Mustafica. Dodatnu energiju u fazi odbrane donio je i ulazak Dine Alkića u trećoj četvrtini koji je pojačao skok igru i oduzeo nekoliko bitnih lopti protivniku. Na početku zadnje četvrtine rezultat je bio izjednačen, 49:49. Tada Promo, prije svega zahvaljujući Wilsonu u napadu i pokretljivoj, agresivnoj odbrani, pravi seriju 11:0. Tu prednost gosti nisu uspjeli stići do kraja utakmice i bodovi zasluženo ostaju u Donjem Vakufu. Najbolji i redovima Kaknja bio je Jackon Dubinski sa 18 poena, skokova i 6 asistencija, Mirza Velić dao je 14, a Aldin Đelmo 11 poena. CJ Wilson utakmicu je završio sa 34 poena, Nedim Mustafica dao je 12 (9 skokova), Berin Gudić 7, Antonio Wade 5, Željko Klještan 4, Dino Alkić i Admir Džihan po 3, te Brian Battle i Ibrahim Mulaomerović po 2 poena.
Ovom pobjedom naša ekipa se na najljepši način oprostila od 2020. godine. Nadamo se da je to samo uvod u sve bolje igre i rezultate. Našim sportskim prijateljima i rivalima i cjelokupnoj košarkaškoj javnosti u BiH želimo sretnu Novu 2021. godinu sa željom da ih prati dobro zdravlje i kvalitetne sportske predstave. Posebnu čestitku upućujemo i našim sponzorima i članovima Kluba, te našim dragim navijačima, našem Žutom tornadu, sa željom da što prije budu dozvoljene utakmice s publikom i da se u Promo arenu vrati naš šesti igrač, onaj najvažniji, s kojim nema potrebe potpisivati ugovor, a uvijek daje maksimum.