Naslovnica Vijesti Sport Bh. kadeti u finišu slomili otpor Andore

Bh. kadeti u finišu slomili otpor Andore

0
72

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Budaorsu (Mađarska) Andoru sa 3:0 u susretu 2. kola grupe 13 prvog kruga kvalifikacija za EURO 2024.

Bh. kadeti do prednosti dolaze u 15. minuti. Kerim Alajbegović je centrirao sa desne strane, a Dragan Pejić glavom sa peterca šalje loptu u mrežu.

Otpor Andore naši kadeti slomili su u finišu meča. Alajbegović je u 85. izveo korner sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je Dušan Petrović koji je udvostručio prednost selekcije BiH. Gol za konačnih 3:0 postigao je Alajbegović iz jedanaesterca u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Selektor Admir Raščić je danas na teren izveo sljedeći sastav: Mladen Jurkas, Ivan Kraljević, Adel Šovšić, Petar Đukanović (od 92. Amar Ibrišimović), Jusuf Terzić, Bakir Koso (od 63. Amel Ćorić), Dušan Petrović (od 88. Malik Kolić), Kerim Alajbegović, Admir Gojak, Dragan Pejić (od 88. Vuk Ćorić), Vukašin Gostimirović (od 63. Afan Fočo).

U trećem kolu bh. tim će se sastati sa Mađarskom 31. oktobra u 16 sati.