Poraz donjovakufskih rukometaša u susretu sa RK Kakanj

0
120

U okviru četvrtog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, grupa Sjever donjevakufski rukometaši sinoć su u Sportskoj dvorani Donji Vakuf ugostili ekipu RK “Kakanj” iz Kaknja.

U sinoćnjoj utakmici

Utakmica je otvorena u našu korist gdje smo u petnaestoj minuti imali 7 golova prednosti. Na poluvrijeme odlazimo sa rezultatom 14:11.

U drugom poluvremenu gosti iz Kaknja koji su nezgodan protivnik uspjevaju da se vrate i preokrenu rezultat u svoju korist. U 50 minuti gosti imaju 3 gola prednosti koja smo uspjeli do 59 minute da sustignemo i pred sami kraj utakmice pravimo tehničku grešku u dodavanju , da bi gosti to iskoristili i uspjeli da dođu do pobjedničkog gola 31:32.

U ovoj utakmici smo podlegli pritisku gostujuce ekipe koja ima veći roster igrača , te su sa svojim blagovremenim izmjenama sačuvali svoje igrače za finiš utakmice.

Gostujućoj ekipi čestitamo, a mi se moramo pripremati za sljedeće kolo tj. komisijski derbi sa ekipom RK “Travnik” iz Travnika, istaknuto je iz RK Donji Vakuf.